REKLAMA

Znamy tegoroczne ceny telewizorów MicroLED. Jest tak absurdalnie, że aż zabawnie

Telewizory MicroLED to prawdopodobnie telewizory przyszłości, które zastąpią zarówno odbiorniki LCD, jak i OLED. Samsung promuje je już od lat. I nadal nie jest w stanie sprzedawać ich w cenie umożliwiającej jakąkolwiek popularność.

29.01.2022 17.23
samsung microled w sprzedaży
REKLAMA

Na dziś stosowane są dwa podejścia do produkcji matryc telewizyjnych. Pierwszym są telewizory LCD (w tym QLED i Mini LED), gdzie warstwa ciekłokrystaliczna doświetlana jest przez LED-y. Tego rodzaju telewizory zapewniają najwyższą jasność, najwyższą trwałość i najlepsze kolory. Drugim są telewizory OLED, gdzie LED-y organiczne świecą własnym światłem. Tego rodzaju telewizory zapewniają najwyższy kontrast i najlepsze odwzorowanie ruchu. Matryce MicroLED łączą zalety obu pwyższych podejść.

REKLAMA

Czytaj też:

W telewizorach MicroLED syntetyczne LED-y świecą własnym światłem. Nie jest wymagane dodatkowe podświetlenie, co z kolei zapewnia możliwość osiągnięcia kontrastu doskonałego. Diody nie są wykonane ze związków organicznych, więc są trwalsze i jaśniejsze. Niestety, telewizory MicroLED do tej pory były absurdalnie drogie. Niektórzy mieli nadzieję, że tegoroczne modele staną się choć o odrobinę przystępniejsze. Nic z tego.

Tegoroczne Samsung MicroLED w rozmiarach od 89 do 114 cali. Wyciekł cennik.

Licząc po zapowiedziach Samsunga, to już piąta generacja telewizorów MicroLED. Gdy po raz pierwszy były demonstrowane na CES 2018 można było się spodziewać, że w 2022 r. wejdą już one do mainstreamu. Niestety, mimo wprowadzenia mniejszych ich rozmiarów – 89- i 101-calowego modelu o rozdzielczości 4K - ceny są nadal zaporowe.

REKLAMA

Samsung jeszcze ich oficjalnie nie zakomunikował, ale do cennika dotarła redakcja serwisu The Elec. Okazuje się, że 89-calowy model kosztować będzie 80 tys. dol., zaś 114-calowy model 100 tys. dol. Cena wersji 101-calowej nie została jeszcze ustalona. By oddać sprawiedliwość, w zestawieniu z zeszłorocznym, 114-calowym modelem, ceny spadły o 35 proc. Trudno jednak nazwać to powodem do świętowania.

Masowa produkcja tegorocznych telewizorów MicroLED od Samsunga ma ruszyć w maju. W tym roku Samsung po raz pierwszy będzie miał konkurencję. LG zamierza wprowadzić do sprzedaży swój 136-calowy telewizor MicroLED 4K w tym roku, ale szczegóły na jego temat i jego cena nie są znane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA