REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy S22 Ultra w pełnej krasie. Wyciekły rendery we wszystkich kolorach

Samsung Galaxy S22 Ultra zapowiada nowe otwarcie nie tylko w serii S, ale w całym portfolio smartfonów Samsunga. Po porzuceniu serii Galaxy Note to właśnie S22 Ultra ma być topowym biznesowym smartfonem. Teraz wyciekły jego rendery we wszystkich kolorach.

19.01.2022
8:10
Samsung Galaxy S22 Ultra: wyciekły rendery we wszystkich kolorach
REKLAMA

Wygląda na to, że Samsung gotuje Galaxy S22 Ultra z dobrze znanych składników. Z jednej strony będziemy mieć do czynienia z serią Galaxy S, czyli najstarszą, najlepiej znaną i najbardziej uznaną serią smartfonów tego producenta. Z drugiej strony, Galaxy S22 Ultra przejmie cechy, które dotychczas były zarezerwowane tylko dla smartfonów z serii Note.

REKLAMA

W ubiegłym roku po raz pierwszy nie zobaczyliśmy nowego Galaxy Note’a, co nie było przypadkiem. Choć Samsung nie chce tego oficjalnie przyznać, to seria Note’ów raczej odchodzi na emeryturę. Rolę największych smartfonów skierowanych do najbardziej wymagającego klienta przejęły składane konstrukcje, z Galaxy Z Fold na czele. Z kolei rysik trafi do topowego modelu serii Galaxy S.

Samsung Galaxy S22 Ultra na renderach: oto wszystkie kolory.

 class="wp-image-2013644"

Do internetu właśnie wyciekły rendery Samsunga Galaxy S22 Ultra. I choć nikt nie daje pełnej gwarancji, że są to oficjalne grafiki, to wszystko wskazuje na to, że tym razem faktycznie mamy do czynienia z materiałami prasowymi Samsunga. Grafiki mają mały rozmiar, więc możliwe, że wyciekły tylko miniaturki oryginalnych plików.

Na renderach widzimy Galaxy S22 Ultra we wszystkich kolorach. Mamy wariant czarny i biały oraz dwie wersje nieco bardziej kolorowe: miedzianą i w kolorze butelkowej zieleni. Miedziany wariant bardzo przypomina mi Galaxy Note’a 20 Ultra, który był dostępny w podobnym wykończeniu, a jednocześnie miał bardzo podobną, kanciastą bryłę.

Kolory są bardzo bezpieczne i stonowane, ale w smartfonie tej klasy trudno oczekiwać szaleństwa. Odważniejsze i bardziej nasycone warianty zobaczymy zapewne w dwóch bazowych modelach Galaxy S22.

A co z rysikiem?

 class="wp-image-2013647"

Na renderach w oczy rzuca się rysik, który po raz pierwszy w serii S będzie chowany w obudowie. Rysik w każdym wariancie smartfona będzie czarny, ale końcówka będzie miała kolor obudowy.

REKLAMA

Co jeszcze wiemy o Samsungu Galaxy S22 Ultra? Smartfon ma być wyposażony w ekran AMOLED o przekątnej 6,8 cala i rozdzielczości 1440 x 3088 pikseli. Technologia LTPO pozwoli dynamicznie dostosować odświeżanie w zakresie od 1 do 120 Hz. Według przecieków ekran ma być pokryty nowym typem odpornego szkła Gorilla Glass Victus+. Smartfon ma ważyć 228 g przy wymiarach 163.3 x 77.9 x 8.9 mm.

Aparat pod kątem specyfikacji ma wypadać praktycznie bliźniaczo do modelu S21 Ultra, ale przełomem ma być oprogramowanie, które ma wyciskać z matrycy o rozdzielczości 108 megapikseli zupełnie nową jakość. Nie mogę się doczekać, by sprawdzić to w praktyce. A kiedy będzie okazja? Smartfony Galaxy S22 mają mieć premierę w lutym. Jon Prosser twierdzi, że będzie to dokładnie 8 lutego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA