REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polak nie czeka na CD Projekt, sam tworzy Wiedźmina 3 NextGen. Porównanie oprawy robi wrażenie

The Witcher 3 HD Reworked NextGen to ambitny projekt polskiego fana, mający wynieść Wiedźmina 3 z 2015 r. na zupełnie nowy poziom wizualny. Twórca przedsięwzięcia pochwalił się najnowszymi materiałami z trzynastej edycji swojej modyfikacji, a jego zestawienie ulepszonej oprawy z oryginalną zawartością CD Projektu robi piorunujące wrażenie.

20.12.2021
19:38
Polak nie czeka na CD Projekt, sam robi Wiedźmin 3 NextGen
REKLAMA

Gdy kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że CD Projekt chce współpracować z modderami nad grą Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na nową generację konsol, kompletnie mnie to nie zdziwiło. Autorzy modyfikacji posiadają masę pasji i talentu, czego wielokrotnie dawali przykład. Wystarczy spojrzeć na polskiego twórcę działającego pod pseudonimem Halk Hogan, odpowiedzialnego za potężne graficzne odświeżenie Dzikiego Gonu, które każdy może przetestować na własnym komputerze.

REKLAMA
 class="wp-image-1981136"
 class="wp-image-1981133"

The Witcher 3 HD Reworked Project robi gigantyczne wrażenie na nowych materiałach porównawczych.

Hali Hogan opublikował wideo pokazujące wizualne różnice w oryginalnej grze oraz najnowszej, trzynastej już wersji jego popularnej modyfikacji. Korzystne zmiany są widoczne gołym okiem. Aby lepiej je zobrazować, przygotowałem grafiki łączące stopklatki z najnowszego materiału opublikowanego w serwisie YouTube. Na górze widzicie kadr z oryginalnego Wiedźmina 3, z kolei na dole tę samą scenę, ale z uruchomionym HD Reworked Project.

The Witcher 3 HD Reworked Project to modyfikacja skoncentrowana na uszczegóławianiu modeli oraz tekstur. Mod wykorzystuje tekstury 4K, ulepsza cienie obiektów, zwiększa poziom detali, a także zakres ich widoczności w oddali. Paczka ulepszeń zajmuje aż 9,3 GB przestrzeni dyskowej. Każdy może ją pobrać i zainstalować za darmo, odwiedzając kartę modyfikacji The Witcher 3 HD Reworked Project na platformie Nexus.

 class="wp-image-1981130"
 class="wp-image-1981127"

Jak wydajny trzeba posiadać komputer, aby w pełni wykorzystać ulepszenia oferowane przez The Witcher 3 HD Reworked Project?

Opierając się na informacjach samego autora, HD Reworked Project działa płynnie nawet na starszych jednostkach. Minimalnym wymaganiem jest karta graficzna wyposażona w przynajmniej 3GB VRAM, chociaż modder zaleca granie na GPU z 4GB VRAM i więcej. Wtedy spadek wydajności względem tej samej gry uruchomionej na maksymalnych ustawieniach FHD jest marginalny i nie powinien wynosić więcej niż 5 klatek na sekundę. Halk Hogan wskazuje na układy GTX 970/AMD R9 290X jako rozsądny punkt wejścia do zabawy z jego modem.

Tymczasem Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na konsole nowej generacji oraz wydajne komputery osobiste zadebiutuje gdzieś w 2022 r. Produkcja może być kompatybilna z wieloma popularnymi modami do gry powstałymi na przestrzeni czasu, w pewien sposób preinstalowanymi również w edycji dla PlayStation 5 oraz Xbox Series. Na podobny ruch zdecydowała się m.in. Bethesda, wydając konsolowego Fallouta 4 z wbudowanym sklepem pełnym opcjonalnych modyfikacji, stworzonych przez społeczność fanów. Teraz ten sam wydawca decyduje się na podobny ruch, wydając kolejną reedycję The Elder Scrolls V: Skyrim.

REKLAMA
 class="wp-image-1981124"
 class="wp-image-1981121"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA