REKLAMA

Awaria internetu w Polsce. Padło dwóch operatorów - Vectra, Multimedia. Problemy także w Play

Duża awaria internetu w Polsce. Problemy mają abonenci takich sieci, jak Vectra i Multimedia Polska oraz Play. Na szczęście ta ostatnia sieć ma mniejszą ilość zgłoszeń od Vectry i MP.

01.12.2021 20.21
vectra-ziemia
REKLAMA

Nie mamy dobrych wieści dla klientów takich operatorów jak Vectra, Multimedia oraz Play. Użytkownicy zgłaszają masowo wieczorną awarię internetu.

REKLAMA

Złe wieści dla klientów takich firm jak Vectra, Multimedia Polska oraz niektórych abonentów sieci Play. Okazuje się, że w wyniku awarii nie działa internet u tej trójki operatorów, co potwierdza rzut oka na serwis Down Detector.

vectra multimedia play awaria internetu class="wp-image-1956767"
Awaria internetu w trzech firmach

Awaria internetu w Polsce. Najwięcej zgłoszeń dotyczy Vectry.

W sieci zaczęły się pojawiać komentarze dotyczące sytuacji (aczkolwiek wiele z nich jest niestety niecenzuralnych). Wynika z nich, że doszło do awarii, a internet w Vectrze padł jak Polska długa i szeroka.

Na mapie serwisu Down Detector ogniska awarii Vectry widać w wielu miastach na terenie kraju. Są nimi - oprócz stolicy - takie lokalizacje jak Wrocław, Poznań i Trójmiasto. Na tym jednak nie koniec.

vectra multimedia play awaria internetu class="wp-image-1956770"
Nie działa Vectra - awaria

Co zrobić, gdy nie działa Tobie internet w sieci Vectra? Najpierw sprawdź modem. Oto film instruktażowy.

Vectra. Modem internetowy - brak dostępu do Internetu

Internet w sieci Multimedia Polska też nie działa

Nie jest zaskoczeniem, że pojawia się sporo zgłoszeń dotyczących awarii internetu u operatora Multimedia Polska - został on wykupiony przez Vectrę i obie firmy mają teraz nawet spójną ofertę.

vectra multimedia play awaria internetu class="wp-image-1956782"
Gdzie nie działa Vectra?

Zgłoszeń jest przy tym sporo około trzykrotnie mniej niż przy Vectrze, ale problemy zaczęły się o tej samej godzinie, czyli około 20:00 polskiego czasu. Akurat wtedy, gdy abonenci zaczynali odpoczywać po pracy…

vectra multimedia play awaria internetu class="wp-image-1956776"
Nie działa Multimedia Polska - awaria

A co z Play?

W przypadku sieci Play również pojawiły się zgłoszenia o awarii internetu, aczkolwiek jest ich o rząd wielkości mniej niż w przypadku Vectry i Multimedii. Jeden z moich redakcyjnych kolegów, który jest abonentem tej sieci, zauważył u siebie ślamazarne działanie internetu mobilnego (lokalizacja: Bielsko-Biała). 

REKLAMA
vectra multimedia play awaria internetu class="wp-image-1956779"
Nie działa Play - awaria

Nie wygląda jednak na to, by awaria Play obejmowała cały kraj. Niewykluczone, że zgłoszenia dotyczące tej sieci pojawiły się w odniesieniu do internetu stacjonarnego, gdyż Vectra jest partnerem fioletowego operatora i dostarcza w jego imieniu światłowód.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA