REKLAMA

Vectra przejmuje Multimedia Polska. 4,4 mln gospodarstw domowych w zasięgu sieci

31.01.2020 16.30
Vectra przejmuje Multimedia Polska. 4,4 mln gospodarstw domowych w zasięgu sieci
REKLAMA

Multimedia Polska jako niezależny byt właśnie przestaje istnieć. Vectra S.A. poinformowała o kupnie 100 proc. akcji dotychczasowego konkurenta, tym samym znacząco zwiększając swój zasięg i liczbę obsługiwanych klientów.

REKLAMA

Multimedia Polska ma nowego właściciela, a jest nim Vectra S.A. Tych dwóch całkiem dużych operatorów telewizji kablowej łączy siły, by sprostać wyzwaniom, jakie stawia nowoczesny rynek treści telewizyjnych i wideo. Po przejęciu wszystkich akcji Multimedia Polska, Vecta S.A. może się pochwalić liczbą 1,7 mln abonentów, a potencjalnych nowych klientów – a więc tych w zasięgu Vectry czy Multimedia Polska – jest 4,4 mln.

Jestem klientem Multimedia Polska S.A. Co oznacza dla mnie przejęcie mojego operatora telewizji kablowej przez Vectra S.A.?

Na szczęście nic istotnego. Obie spółki w przewidywalnej przyszłości będą kontynuować swoją działalność operacyjną bez zmian. Obie też, z uwagi na fakt połączenia sił, będą się wzajemnie wzbogacać o treści czy rozwiązania dostępne do tej pory w tylko jednej z nich.

Potwierdza to Andrzej Rogowski, ustępujący prezes Multimedia Polska, który w swoim oświadczeniu zapewnił, że klienci obu operatorów mogą się spodziewać rozszerzania portfolio usług. Największym konkurentem Vectry staje się w wyniku powyższego UPC. Choć wielu jest zdania, że i tak dużo poważniejszymi konkurentami są cyfrowe usługi typu VoD.

Nie podoba mi się to. Czy mogę zerwać umowę z Vectra S.A. bądź z Multimedia Polska? Tak, choć... to zależy.

Był to jeden z warunków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, bez którego nie byłoby zgody na przejęcie Multimedia Polska. Z tej możliwości mogą jednak skorzystać tylko mieszkańcy 13 miast, a konkretniej w Barcinie, Inowrocławiu, Kruszwicy, Lubiczu Dolnym, Łęczycy, Mogilnie, Nakle nad Notecią, Piechcinie, Słubicach, Strzelnie, Suwałkach, Szubinie i Świnoujściu.. Klienci powinni zostać pisemnie poinformowani o możliwości zerwania umowy bez żadnych konsekwencji.

REKLAMA

Dodatkowo w miastach Gorzów Wielkopolski, Kwidzyn, Łowicz, Olsztyn, Ostróda, Pogórze, Pruszcz Gdański i Stargard operator Vectra S.A. musi utworzyć nowe spółki i przenieść na nie umowy z abonamentami i pracownikami, infrastrukturę, dokumentację i inne kluczowe dla biznesu elementy. Te spółki następnie ma obowiązek sprzedać niezależnym podmiotom.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA