REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Okulary Apple'a coraz bliżej. Następcę iPhone'a obsłużysz machając rękami

Okulary poszerzonej, wirtualnej, mieszanej rzeczywistości od Apple'a będą łączyły świat cyfrowy z tym prawdziwym i docelowo mogą nawet zastąpić iPhone'a. Do ich obsługi będziemy wykorzystywali gesty - aby wejść w interakcję z treściami, trzeba będzie machać łapami przed twarzą.

09.12.2021
11:13
apple glasses mieszana rzeczywistosc poszerzona wirtualna okulary gesty
REKLAMA

Co prawda Apple nie zapowiedział oficjalnie produktów z kategorii AR/VR/MR, ale jest tajemnicą poliszynela, iż nad takowymi produktami pracuje. Do sieci trafia coraz więcej informacji na ich temat wraz z datą premiery, którą jest… 2022 r.

REKLAMA

Apple Glass(es), czyli okulary Apple'a

Jednym z pierwszych produktów z tej kategorii, które się pojawią, będą podobno okulary rzeczywistości mieszanej (czyli łączące wirtualną z poszerzoną). Wynika z tego, że będą wyświetlały na ekranie umieszczonym zaraz przed oczami użytkownika cyfrowo generowane treści nałożone na obraz z kamer.

Nie liczcie na to, że te okulary Apple'a będą tak wyglądać

Analityk Ming-Chi Kuo, który już wcześniej zdradził wiele informacji na temat tego produktu, wyjaśnił niedawno, w jaki sposób będziemy je obsługiwać. Z jego danych umieszczonych w notatce dla inwestorów wynika, że Apple zastosuje w swoich okularach mechanizm rozpoznawania gestów.

Jak działa rozpoznawanie gestów w Apple Glass?

W okularach znajdą się sensory głębi znacznie bardziej zaawansowane niż te, które Apple wykorzystuje obecnie w modułach Face ID umieszczonych w iPhone'ach i iPadach - mają mieć np. szersze pole widzenia. Wykrywanie ruchu dłoni i gestów oraz ruchu oczu ma być zaprojektowanym od zera systemem.

Łącznie w okularach mają pojawić się cztery sensory 3D, a nie tylko jeden, dzięki czemu Apple Glass ma znacznie lepiej rozpoznawać ruch i głębię niż kamerki True Depth z telefonów i tabletów. Pozwoli to na dynamiczne rozpoznawanie ruchów ręki i kontrolę interfejsu za jej pomocą.

Okulary do iPhone'a, ale bez iPhone'a

REKLAMA

Co ciekawe, Apple Glasses mają być produktem samodzielnym i to od samego początku. To ciekawa decyzja - w przypadku zegarków przez lata mieliśmy do czynienia z de facto akcesorium do iPhone'a, a dopiero w ramach poprzedniej generacji pojawiła się opcja konfiguracji Apple Watcha samodzielnie.

Pierwsza generacja sprzętu z kategorii VR/AR/MR od Apple'a to mają być ważące 350 gramów okulary, ale firma pracuje nad kilkoma projektami równolegle. Kolejne okulary producenta iPhone'ów mają być jeszcze lżejsze.

Zdjęcie główne: Mr.Mikla/Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA