REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Gry

Darmowe gry od Netfliksa trafiły na iPhone’y. Jak je zainstalować?

Gry od Netfliksa są już oficjalnie dostępne na iPhone'y i iPady, ale nie dowiesz się tego z aplikacji giganta. Jak je zainstalować?

netflix gry za darmo ios iphone android stranger things
REKLAMA

Netflix wszedł na rynek gier wideo. Co prawda gigant rynku VOD nie zdecydował się na streaming produkcji AAA rodem z konsol i pecetów, tylko na produkcje mobilne, ale to i tak miły dodatek do abonamentu, który wiele osób i tak już opłaca. Po beta testach, które prowadzono m.in. w Polsce, w ubiegłym tygodniu, dostęp do tych produkcji za darmo (i to bez reklam i mikropłatności) dostali posiadacze Androidów. Teraz przyszła kolej na klientów Apple'a.

REKLAMA

Netflix i gry na iPhone'a - jak je pobrać?

W przypadku smartfonów i tabletów z Androidem sekcja z grami pojawiła się bezpośrednio w aplikacji Netflix. Umieszczono w niej odnośniki, które kierują do Google Play. Po pobraniu tych produkcji poprzez sklep Google'a można je odpalać zarówno z poziomu ekranu głównego, jak i prosto ze wspomnianej sekcji. Jedyne, czego jeszcze potrzebujemy, to… aktywnej subskrypcji Netflix. Produkcje pobiera się za darmo, ale należy zalogować się w nich na swoje konto.

netflix-gry-za-darmo-iphone-jak-pobrac-scaled
Jak pobrać gry Netfliksa za darmo na iPhone’a? Po wyszukaniu aplikacji Netflix w App Storze trzeba kliknąć w to miejsce

Posiadacze sprzętów z iOS i iPadOS o pobieraniu gier z pominięciem App Store'a mogą zapomnieć, ale gry są już dostępne na iPhone'ach i iPadach. Twórcy nie chwalą się jednak nimi (przynajmniej na razie) w swojej głównej aplikacji. Aby się cieszyć darmowymi produkcjami, należy je pobrać ręcznie z oficjalnego repozytorium oprogramowania od Apple'a. W tym celu należy przejść do App Store'a, odszukać aplikację Netflix i wyświetlić wszystkie programy dewelopera.

Inna droga to wyszukanie w App Storze konkretnego tytułu, a pełna lista gier Netfliksa prezentuje się następująco:

  • Stranger Things: 1984;
  • Stranger Things 3: Gra;
  • Bowling Ballers;
  • Shooting Hoops;
  • Card Blast;
  • Teeter (Up).

Netflix zapowiedział przy tym, że w przyszłości będą pojawiały się nowe gry mobilne. Kolejną będzie rytmiczne Hextech Mayhem od Choice Provisions, czyli twórców serii Bit.Trip Runner, w której protagonistą będzie Ziggs z League of Legends.

REKLAMA

W pierwszej kolejności Hextech Mayhem trafi na konsolę Nintendo Switch i pecety i stanie się to już 16 listopada, a potem dołączy do biblioteki Netfliksa. Riot Games, czyli wydawca nadchodzącej produkcji, nie zdradził przy tym, kiedy dokładnie stanie się ona częścią Netflix Games.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA