REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Darmowe gry od Netfliksa trafiły na iPhone’y. Jak je zainstalować?

Gry od Netfliksa są już oficjalnie dostępne na iPhone'y i iPady, ale nie dowiesz się tego z aplikacji giganta. Jak je zainstalować?

11.11.2021
11:31
netflix gry za darmo ios iphone android stranger things
REKLAMA

Netflix wszedł na rynek gier wideo. Co prawda gigant rynku VOD nie zdecydował się na streaming produkcji AAA rodem z konsol i pecetów, tylko na produkcje mobilne, ale to i tak miły dodatek do abonamentu, który wiele osób i tak już opłaca. Po beta testach, które prowadzono m.in. w Polsce, w ubiegłym tygodniu, dostęp do tych produkcji za darmo (i to bez reklam i mikropłatności) dostali posiadacze Androidów. Teraz przyszła kolej na klientów Apple'a.

REKLAMA

Netflix i gry na iPhone'a - jak je pobrać?

W przypadku smartfonów i tabletów z Androidem sekcja z grami pojawiła się bezpośrednio w aplikacji Netflix. Umieszczono w niej odnośniki, które kierują do Google Play. Po pobraniu tych produkcji poprzez sklep Google'a można je odpalać zarówno z poziomu ekranu głównego, jak i prosto ze wspomnianej sekcji. Jedyne, czego jeszcze potrzebujemy, to… aktywnej subskrypcji Netflix. Produkcje pobiera się za darmo, ale należy zalogować się w nich na swoje konto.

netflix-gry-za-darmo-iphone-jak-pobrac-scaled class="wp-image-1930142"
Jak pobrać gry Netfliksa za darmo na iPhone’a? Po wyszukaniu aplikacji Netflix w App Storze trzeba kliknąć w to miejsce

Posiadacze sprzętów z iOS i iPadOS o pobieraniu gier z pominięciem App Store'a mogą zapomnieć, ale gry są już dostępne na iPhone'ach i iPadach. Twórcy nie chwalą się jednak nimi (przynajmniej na razie) w swojej głównej aplikacji. Aby się cieszyć darmowymi produkcjami, należy je pobrać ręcznie z oficjalnego repozytorium oprogramowania od Apple'a. W tym celu należy przejść do App Store'a, odszukać aplikację Netflix i wyświetlić wszystkie programy dewelopera.

Inna droga to wyszukanie w App Storze konkretnego tytułu, a pełna lista gier Netfliksa prezentuje się następująco:

  • Stranger Things: 1984;
  • Stranger Things 3: Gra;
  • Bowling Ballers;
  • Shooting Hoops;
  • Card Blast;
  • Teeter (Up).

Netflix zapowiedział przy tym, że w przyszłości będą pojawiały się nowe gry mobilne. Kolejną będzie rytmiczne Hextech Mayhem od Choice Provisions, czyli twórców serii Bit.Trip Runner, w której protagonistą będzie Ziggs z League of Legends.

REKLAMA

W pierwszej kolejności Hextech Mayhem trafi na konsolę Nintendo Switch i pecety i stanie się to już 16 listopada, a potem dołączy do biblioteki Netfliksa. Riot Games, czyli wydawca nadchodzącej produkcji, nie zdradził przy tym, kiedy dokładnie stanie się ona częścią Netflix Games.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA