REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Netflix stał się właśnie platformą z grami. Płacisz za VOD, zagrasz w gry Stranger Things

Fani Stranger Things od dziś mogą zagrać w dwie nowe oficjalne gry, poświęcone ich ulubionemu serialowi. Wydawcą obu jest sam Netflix i mamy się spodziewać więcej gier od tego dostawcy.

26.08.2021
18:15
stranger things android
REKLAMA

Netflix od wielu lat dość otwarcie komunikuje, że prawdziwą konkurencją dla niego jest rynek gier wideo. Pod pewnymi względami większą niż rywale z branży VOD. Ta dość zaskakująca szczerość na razie nie przełożyła się jednak na poważniejsze działania. Netflix kilkukrotnie eksperymentował z interaktywnymi serialami i niskobudżetowymi grami multiplatformowymi, jednak trudno nazwać to zmieniającymi rynek posunięciami.

REKLAMA

Czytaj też:

Teraz jednak szykuje się do takiej poważniejszej ekspansji. Co ciekawe, krajem na którym zostanie przeprowadzona pierwsza faza eksperymentu jest Polska. Od dziś w polskim Sklepie Play dostępne są dwie nowe gry od Netflixa. Są to Stranger Things 3 i Stranger Things: 1984. Abonenci usługi mogą liczyć na unikalne korzyści.

Stranger Things na Androida od Netflixa. Abonenci grają w pełne wersje bez reklam.

REKLAMA

Obie gry będą też oferowane wewnątrz aplikacji Netflix, choć ta będzie zwyczajnie przenosić użytkownika do Sklepu Play. To co jednak brzmi interesująco, to fakt, że aktywni użytkownicy usługi Netflix po zalogowaniu się do nich otrzymają je w pełnej wersji. Bez reklam, bez mikrotransakcji, bez płatnych dodatków. Wszystko w cenie.

Jeżeli taka forma promocji abonamentu się przyjmie oraz jeśli same gry zdobędą popularność, eksperyment ma wykroczyć poza Polskę, a obie gry mają stać się dostępne na całym świecie – wraz ze szczególnym sposobem ich odblokowania. Netflix na razie chce się skupić wyłącznie na graczach z urządzeniami z Androidem. Posiadacze iPhone’ów i Switcha muszą obejść się smakiem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA