REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Far Cry 6 - wszystko, co musisz wiedzieć przed premierą

Premiera Far Cry 6 już w czwartek 7 października 2021 r. To właśnie wtedy wszyscy chętni gracze będą mogli wybrać się na Karaiby, by jako dzielni partyzanci walczyć z dyktatorem Antonem Castillo. Co trzeba wiedzieć o Far Cry 6 przed premierą? Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie niezbędne informacje.

05.10.2021
9:08
far cry 6 yara
REKLAMA

Far Cry 6 to powstająca od sześciu lat kolejna odsłona popularnego cyklu FPS-ów, którego historia sięga 2004 r. Najnowszą grę z tej serii, której premiera została zaplanowana na 7 października 2021 r., wyprodukowało odpowiedzialne m.in. za Far Cry 4 i Far Cry Primal studio Ubisoft Toronto przy wsparciu kilku innych oddziałów tego globalnego wydawcy z Francji.

REKLAMA

Far Cry 6 - platformy i wymagania sprzętowe

Podobnie jak w przypadku poprzednich odsłon cyklu, mamy tutaj do czynienia z grą multiplatformową. Far Cry 6 trafi zarówno na pecety i do usług Google Stadia oraz Amazon Luna, jak i na konsole stacjonarne. To, co jest nowością, to fakt, iż tym razem dostajemy tytuł międzygeneracyjny - oznacza to, że nowa gra Ubisoftu będzie wyglądała i działała lepiej na sprzętach nowej generacji: PS5 i XSX|S.

W przypadku konsoli nie trzeba sobie zaprzątać głowy ustawieniami grafiki, ale posiadacze pecetów wiedzą już z kolei, jaką maszyną trzeba dysponować, żeby grę w ogóle uruchomić, a także jaki sprzęt trzeba posiadać, aby oprawa graficzna naprawdę cieszyła oko. Ubisoft jeszcze przed czwartkową premierą podzielił się wymaganiami sprzętowymi swojej nadchodzącej produkcji.

Minimalne wymagania sprzętowe Far Cry 6 (30 FPS):

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit);
 • Procesor: AMD Ryzen 3 1200 @ 3. Ghz lub Intel Core i5-4460 @ 3.1 Ghz;
 • Pamięć operacyjna: 8 GB RAM (w trybie dual-channel);
 • Karta graficzna: AMD RX 460 (4 GB) lub Nvidia GeForce GTX 960 (4 GB);
 • DirectX: DirectX 12;
 • Dysk twardy: 60 GB.

Rekomendowane wymagania sprzętowe Far Cry 6 (60 FPS):

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit);
 • Procesor: AMD Ryzen 5 3600X @ 3.8 Ghz lub Intel Core i7-7700 @ 3.6 Ghz;
 • Pamięć operacyjna: 16 GB RAM (w trybie dual-channel);
 • Karta graficzna: AMD RX Vega 64 (8 GB) lub NVIDIA GeForce GTX 1080 (8 GB);
 • DirectX: DirectX 12;
 • Dysk twardy: 60 GB.

W sprzedaży będzie kilka edycji gry Far Cry 6 różniących się zawartością oraz ceną.

Gracze będą mogli wybrać jedną z czterech wersji gry. W standardowym wydaniu Far Cry dostępna będzie podstawowa gra, podczas gdy Far Cry 6 Edycja Gold da graczom dostęp do Season Passa. W przypadku Far Cry 6 Edycja Ultimate otrzymamy dodatkowo Pakiet Ultimate wraz ze skórkami, a Far Cry 6 Edycja Kolekcjonerska zawiera replikę miotacza płomieni oraz inne gadżety.

Jeśli chodzi o dodatki, to jak na razie wiemy, że w ramach Season Passa otrzymamy nowe historie pozwalające wcielić się graczom w antagonistów z poprzednich części cyklu: Vaasa Montenegro z Far Cry 3, Pagana Mina z Far Cry 4 i Josepha Seeda z Far Cry 5. Oprócz tego gracze mogą liczyć na odświeżone Far Cry 3: Blood Dragon oraz DLC inspirowane Danny'm Trejo, Rambo i Stranger Things.

 class="wp-image-1882424"
Far Cry 6 będzie sprzedawany w czterech wersjach

Ceny gry Far Cry 6 w sklepie Ubisoftu prezentują się następująco:

 • Far Cry 6 Edycja Standard - 249,99 zł (PC) i 289,90 zł (konsole);
 • Far Cry 6 Edycja Gold - 399,90 zł (PC) i 414,90 zł (konsole);
 • Far Cry 6 Edycja Ultimate - 439,90 zł (PC) i 479,90 zł (konsole);
 • Far Cry 6 Edycja Kolekcjonerska - 859,90 zł (PC i konsole).

Gracze mogą szukać też lepszych ofert na Far Cry 6 w wersji cyfrowej oraz na płytach w sklepach z grami. Co przy tym istotne, Ubisoft zdecydował się wycenić nową grę identycznie w wersji na konsole poprzedniej i nowej generacji. Dzięki temu posiadacze PS5 i XSX|S nie muszą płacić więcej na start, a osoby, które zmienią konsole w przyszłości, nie będą musieli dopłacać za łatkę.

Far Cry 6 - tło fabularne i historia Dani Rojas

Miejscem akcji jest fikcyjne tropikalne państwo Yara inspirowane Kubą pod rządami Antona Castillo (Giancarlo Esposito) wychowującego swojego 13-letniego syna, Diego (Anthony Gonzalez). Ten brutalny dyktator jest potomkiem przywódcy tego kraju sprzed pół wieku i umacnia swą władzę na trupach swoich politycznych przeciwników, których zmusza do katorżniczej pracy na plantacjach tytoniu.

REKLAMA

Gracze wcielą się w postać o imieniu Dani Rojas, czyli byłego żołnierza tudzież byłą żołnierkę (płeć awatara wybieramy na samym początku gry i nie można jej potem zmienić). Fabuła rozpoczyna się w momencie, w którym Dani próbuje uciec przed wojskiem i dołącza do przedstawicieli lokalnego ruchu oporu. Z biegiem czasu Rojas staje się prawdziwym utrapieniem dla El Presidente

Do dyspozycji gracza zostanie oddany otwarty świat, po którym będzie można poruszać się pieszo, konno lub za pomocą pojazdów takich jak samochody albo helikoptery. Oprócz zadań fabularnych gracze będą mogli brać udział w aktywnościach pobocznych z wykorzystaniem najróżniejszego ekwipunku pozwalającego skradać się lub siać zniszczenie i pożogę, o czym więcej przeczytacie niedługo w naszej recenzji Far Cry 6.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA