REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Shopee wchodzi do Polski, oferuje każde zakupy z darmową dostawą. Allegro ma nowego, silnego rywala

Shopee to kolejny globalny gigant e-commerce oficjalnie wchodzący na polski rynek. Singapurska firma chce powalczyć z Allegro, AliExpress oraz Amazonem o portfele Polaków, kusząc darmową dostawą bez kwoty minimalnej oraz serią udogodnień dla sprzedających.

07.09.2021
14:18
Shopee wchodzi do Polski z darmową dostawą. To rywal Allegro
REKLAMA

Na horyzoncie majaczy kolejny pretendent do walki o serca i portfele Polaków. Shopee to platforma sprzedaży podobna do Allegro czy AliExpress, działająca na terenie kilkunastu krajów, głównie w Azji Południowo-Wschodniej oraz Ameryce Łacińskiej. Singapurskie przedsiębiorstwo jest dziewiątym największym podmiotem e-commerce na świecie, pod względem liczby odsłon prześcigając m.in. Allegro. Teraz Azjaci chcą podebrać klientów polskiej spółce na ich własnym terenie, oficjalne wchodząc do Polski. Czym Shopee chce przekonać do siebie klientów?

REKLAMA
 class="wp-image-1848352"
Siedziba Shopee w Singapore Science Park, źródło: Wikipedia

Shopee wejdzie do Polski jesienią i zaoferuje darmowe przesyłki towarów bez kwoty minimalnej.

Kabel USB za 5 zł czy wielki 65-calowy telewizor wart kilkanaście tysięcy zł, będzie to bez żadnej różnicy. Klienci Shopee zawsze mają korzystać z zagwarantowanej darmowej dostawy i to właśnie ta usługa ma zwrócić uwagę Polaków na nową platformę sprzedaży. Singapurski gigant już podpisał stosowne umowy z firmami InPost oraz DPD, mającymi stanowić logistyczne filary nowej platformy e-commerce. Zagraniczny podmiot kupił także polską domenę shopee.pl i przygotowuje się do jesiennego debiutu w naszym kraju.

Singapurczycy chcą zachęcić do siebie sprzedawców działających na terenie Polski półrocznym okresem bez żadnej prowizji za sprzedaż i bez pobierania opłat za abonament, w ramach którego sprzedający otrzymują szeroki pakiet narzędzi analitycznych i do zarządzania sprzedażą. Sprzedawcy Shopee otrzymają także bony na kupony zniżkowe o wartości 250 zł, do wykorzystania przez swoich klientów, o ile wystawią przynajmniej 30 ofert, a także zaoferują 10-procentowy rabat na minimum 5 proc. z całego asortymentu swoich towarów.

 class="wp-image-1848373"

Z informacji opublikowanych przez Wiadomości Handlowe wynika, iż marketerzy Shopee już dzwonią do polskich sprzedawców, oferując im możliwość sprzedaży na nowej platformie na promocyjnych warunkach. Co nie będzie łatwe, biorąc pod uwagę umiarkowaną niechęć naszych sprzedawców do kolejnych eksperymentów z zagranicznymi podmiotami e-commerce.

Podgryzania Allegro ciąg dalszy. Konsumenci mogą na tym wyłącznie zyskać.

REKLAMA

W interesie większości konsumentów jest jak największa liczba platform e-commerce działających na terenie naszego kraju. Podmioty tego typu walczą o klientów oraz sprzedawców, na czym możemy wyłącznie zyskać. Shopee stanowi ciekawą przeciwwagę wobec Amazonu, który jest silniej zorientowany na usługi dla sprzedawców, zwłaszcza wynajem powierzchni magazynowej oraz zewnętrzną logistykę. Darmowa dostawa może okazać się silnym magnesem na polskich klientów, bezpośrednio uderzającą w usługę Allegro Smart.

Jeśli bezpłatna dostawa nie odbije się w wyraźny sposób na cenach produktu - a Singapurczycy deklarują, że te koszty będą brali na siebie - Shopee zyskuje potężnego asa w rękawie na start.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA