REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

New World. W nowym MMORPG Amazonu nie zagrasz Jeffem Bezosem. No nie ma takiej opcji

Gracze bawiący się w grę New World nie mogą nazywać swoich postaci Jeff Bezos. Zarówno w oryginale, jak i w prześmiewczej formie. Współzałożyciel i były szef Amazonu, zdaje się, nie ma zbyt dużego dystansu do swojej osoby.

29.09.2021
12:39
Jeff Bezos
REKLAMA

New World to prawdopodobnie największe gamingowe przedsięwzięcie w historii Amazonu. To gra typu MMORPG, która ma ambicje zdetronizować gigantów pokroju World of Warcraft. Nie jest jasne, czy to się uda, gra New World bowiem zbiera mieszane recenzje (sprawdź naszą). Tym niemniej bez wątpienia o New World się mówi, i to często. Szczególnie w środowisku fanów tego rodzaju gier.

REKLAMA

Gra New World w swojej produkcyjnej wersji dostępna jest od wczoraj, wcześniej można było tylko uczestniczyć w beta-testach. PC Gamer jako pierwszy odkrył, że kreator postaci w grze ma dość zdumiewające ograniczenie. Jeżeli ktoś chciałby stworzyć sobowtóra Jeffa Bezosa – założyciela i byłego szefa Amazonu, a więc korporacji odpowiedzialnej za grę – to nie ma takiej możliwości. Gra New World na to nie pozwoli.

W New World Jeff Bezos jest zabroniony. MMORPG Amazonu uznaje nazwisko swojego ojca założyciela za przekleństwo.

Gra New World nie tylko nie pozwala na wykorzystanie nazwiska Jeff Bezos, ale też ma założone blokady na przeróżne jego przeróbki. Nie działają takie pseudonimy jak JeffB, Bez0s czy Be Zos. Co ciekawe, nie można też nazwać postaci mianem Amazon.

Jeff Bezos zakazany w Amazon New World (źródło: Rock Paper Shotgun)

Ktoś mógłby pomyśleć, że gra blokuje te nazwy, bo są już zajęte przez innego gracza. To jednak nie wydaje się prawdą. Przy próbie wykorzystania popularnego pseudonimu, interfejs New World informuje, że ten został zajęty przez innego gracza. Za to nazwisko Bezosa i jego odmiany traktowane są jak wyrazy niedozwolone. Na tej samej zasadzie, co te wulgarne.

REKLAMA

Od czasu publikacji PC Gamera gracze podjęli wyzwanie i zaczęli szukać pseudonimów bezosopodobnych, które New World przyjmie. Rock Paper Shotgun informuje, że udało się zarejestrować postacie o ksywach Beff Jezos oraz Geoff Bay Sos.

Skąd taka dziwna blokada w New World? Zachodnie media zdążyły już poprosić Amazon o komentarz, jednak – jak twierdzą – prośba nie spotkała się z odzewem. Wydaje się jednak, że blokada odniosła odwrotny skutek do zamierzonego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA