REKLAMA

Microsoft Start, czyli nowy serwis z newsami, już wystartował

Windows 11 z odświeżonym Menu Start to nie koniec jesiennych nowości firmy z Redmond. Gigant rusza właśnie z Microsoft Start, czyli nowym serwisem z newsami.

08.09.2021 14.47
microsoft start windows edge news msn
REKLAMA

Microsoft, podobnie jak inni giganci rynku IT, od lat zajmuje się dostarczaniem swoim klientom najświeższych wiadomości — zarówno w ramach interfejsu swojego systemu operacyjnego Windows, jak i przeglądarki internetowej Edge. Oprócz tego dostępna jest od lat strona internetowa MSN.com, na którą można wejść z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Nadchodzą jednak pewne zmiany.

REKLAMA

Microsoft Start, czyli ewolucja MSN i Microsoft/Bing News

Twórcy systemów z rodziny Windows zapowiedzieli właśnie debiut usługi Microsoft Start, w ramach której będą dostarczali użytkownikom newsy. Treści dostępne pod adresem MicrosoftStart.com, który, przynajmniej na razie, kieruje do msn.com/pl/feed, będą cały czas pochodziły od partnerów, wśród których jest m.in. Spider’s Web.

microsoft start windows edge news msn 1 class="wp-image-1849555"
Tak wygląda Microsoft Start w przeglądarce internetowej

Odświeżona sekcja z newsami pojawi się też na stronie nowej karty w przeglądarce Edge oraz na komputerach w sekcji Wiadomości i zainteresowania w Windows 10 i w ramach widżetów w Windows 11. Aplikacje mobilne o nazwie Microsoft Start zdążyły się też już pojawić w App Store i Google Play, gdzie zastąpiły Microsoft News, a Microsoft News dla systemów Windows najpewniej zniknie.

Co przy tym ciekawe, ten nowy feed z newsami od firmy z Redmond, który jest dostępny pod adresem MicrosoftStart.com, już działa, ale jeszcze nie wszyscy mogą z niego skorzystać. W desktopowej przeglądarce Safari ten adres URL wyświetla jednak komunikat o błędzie i przekierowuje do głównej strony msn.com. Aktualizacja jest jednak zapewne kwestią czasu.

Sekcja wiadomości w ramach Microsoft Start będzie się dopasowywała do potrzeb użytkownika.

Internauci będą mogli wskazywać interesujące ich źródła oraz tematy, a algorytmy sztucznej inteligencji stojące za Microsoft Start będą dopasowywały wyświetlane treści do zainteresowań odbiorców. Zawartość witryny ma być też synchronizowana pomiędzy różnymi urządzeniami.

microsoft start windows edge news msn 2 class="wp-image-1849558"
Na urządzeniach mobilnych w aplikacji Microsoft Start można dodawać reakcje przypominające te z Facebooka

Co istotne, gigant nie rezygnuje całkowicie z ludzi na rzecz maszyn. W doborze artykułów dla konkretnych użytkowników pomoże SI oraz technologia uczenia maszynowego, ale w doborze tematów będzie miał udział również interfejs białkowy w postaci moderatorów.

REKLAMA

Co ciekawe, debiut Microsoft Start wcale nie oznacza końca istnienia witryny MSN.com. Serwis informacyjny w postaci strony internetowej oraz nowa multiplatformowa usługa z newsami dopasowującymi się do potrzeb użytkownika będą żyły w symbiozie. Przynajmniej na start.

zdjęcie główne: Wachiwit / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA