REKLAMA

Kindle Paperwhite 5 będzie można kupić w Amazon Polska na premierę. To już pewne

Do oferty Amazonu dołączyły nowe czytniki e-booków, ale na razie nie da się ich kupić na stronie Amazon.pl. Firma na szczęście potwierdza, że Kindle Paperwhite 5 pojawi się w Polsce od razu na premierę.

23.09.2021 08.34
kindle paperwhite 5 amazon polska pl preorder signature edition
REKLAMA

Kindle Paperwhite 5 i Kindle Paperwhite 5 Signature Edition to dwa nowe czytniki e-booków w ofercie Amazonu. Zaprezentowane w tym tygodniu modele cechują się aż 6,8-calowymi wyświetlaczami i portami USB-C, a drugi z nich ma dodatkowo moduł służący do ładowania bezprzewodowego i automatyczną regulację jasności ekranu. Co jednak z ich polską premierą?

REKLAMA

Po medialnym debiucie obu nowych Kindle’i Paperwhite 5 zastanawiałem się, czy i kiedy urządzenia trafią do naszego kraju. Co prawda, poprzednie modele z tej konkretnej linii urządzeń są u nas dostępne, a przetłumaczone na nasz język strony sprzedażowe w witrynie Amazon.pl można już znaleźć, ale urządzenia są tam oznaczone jako niedostępne do zakupu i nie pojawiają się w wyszukiwarce.

UWAGA: Na Facebooku działa już grupa Amazon.pl NAJLEPSZE OKAZJE - dołącz teraz

Kindle Paperwhite 5 class="wp-image-1867017"
Kindle Paperwhite 5 i Kindle Paperwhite 5 Signature Edition w Amazon.pl

Kindle Paperwhite 5 pojawi się na premierę w Amazon Polska

Wątpliwości w tej sprawie udało mi się rozwiać w rozmowie z przedstawicielami Amazonu w Polsce. Oba nowe czytniki e-booków, czyli Kindle Paperwhite 5 i Kindle Paperwhite 5 Signature Edition, będzie można kupić bezpośrednio w witrynie Amazon.pl, a pierwszy z nich już na premierę. Klienci z naszego kraju nie będą musieli kombinować z zamawianiem urządzeń z zagranicy.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku zamówień przedpremierowych. Amazon Polska nie prowadzi preorderów, a polscy konsumenci są odsyłani przez firmę do witryny Amazon.de, którą można przetłumaczyć automatycznie na język polski. Czytniki Kindle Paperwhite 5 sprzedawane w niemieckiej wersji sklepu w wersji bez reklam można zamówić już teraz przedpremierowo na Polski adres właśnie tam.

Nowy Kindle Paperwhite Signature Edition class="wp-image-1867038"
Kindle Paperwhite 5 Signature Edition dostał stację dokującą do zakupienia osobno

To świetna wiadomość, że czytniki Kindle Paperwhite 5 i Kindle Paperwhite 5 Signature Edition będzie się dało kupić w Amazon.pl.

Czytniki e-booków od Amazonu wyróżniają się na tle konkurencji, ale nie wszystkie modele możemy zamawiać na polskie adresy — wersje z reklamami oraz sprzęty premium z linii Oasis trzeba ściągać do kraju na własną rękę. Na szczęście w przypadku Paperwhite’a 5, podobnie jak to było w przypadku poprzednich Paperwhite’ów, takiego ograniczenia nie będzie.

REKLAMA

Oczywiście trzeba zadawać sobie sprawę, że podaż czytników na start może być ograniczona, a ze względu na popyt czas oczekiwania może się wydłużyć nawet o kilka tygodni. Już teraz czas dostawy modelu Kindle Paperwhite 5 jest szacowany na 29-30 października 2021 r., a modelu Kindle Paperwhite 5 Signature Edition na przełom listopada i grudnia 2021 r.

Klienci, którzy chcieliby kupić czytnik z myślą o swoich bliskich na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, powinni przemyśleć przedpremierowe zamówienie z Niemiec. Trzeba tylko pamiętać, że płatność realizowana jest w Euro, a do ceny podanej na stronie trzeba doliczyć podatek. Podnosi to kwoty za nowe Kindle do poziomu 155,03 euro (Paperwhite 5) i 196,38 euro (Paperwhite 5 Signature Edition).

UWAGA: Na Facebooku działa już grupa Amazon.pl NAJLEPSZE OKAZJE - dołącz teraz

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA