REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Amazon.pl? Świetnie, ale sam czekam na Amazon Prime, bo pokochałem Allegro Smart

Od zawsze nienawidziłem zakupów przez internet, ale Allegro Smart i Paczkomaty zmieniają moje podejście. Doszło do tego, że wręcz nie mogę się doczekać debiutu Amazon Prime w Polsce.

18.02.2020
19:40
nowy pomysł na dostawę dronami Amazona wygląda jak wyciągnięty z Blade Runnera
REKLAMA
REKLAMA

Zakupy przez internet nadal kojarzą mi się z oczekiwaniem na dostawy przez kilka dni, by na koniec otrzymać produkt wybrakowany. Do tego dochodzą kurierzy-widmo, a wkurza mnie również konieczność wysyłania uszkodzonych w transporcie towarów na swój koszt i oczekiwanie tygodniami na zwrot pieniędzy.

Z tego powodu przez lata — chociaż jestem miłośnikiem nowinek technicznych, a jedną nogą mieszkam w chmurze — preferowałem zakupy w sklepach stacjonarnych. Jak na złość jednak ostatnio czas na to, by zrobić zakupy, mam tylko w weekendy. Zakaz handlu w niedzielę przekonał mnie, by dać ponownie szansę sieci.

Rozwiązaniem tego problemu okazał się abonament Allegro Smart.

Czytałem o tej usłudze, co prawda w ostatnim roku wielokrotnie, ale ze względu na traumę — związaną z robieniem zakupów przez internet jeszcze zanim to było modne — omijałem ją szerokim łukiem. Kilka tygodni temu, gdy nie mogłem wybrać się do centrum handlowego, przełamałem się jednak i opłaciłem Allegro Smart.

Wykupienie abonamentu na rok okazało się tańsze niż opłacenie wysyłki kilku produktów, a proces zakupowy został uproszczony względem tego sprzed lat na tyle, że większość rzeczy poza jedzeniem kupuję teraz właśnie na Allegro. Mam tylko nadzieję, że sprzedawcy zrozumieją, że klienci woleliby być winni grosika.

Pozytywne doświadczenia z Allegro Smart sprawiły zaś, że zapragnąłem dostępu do abonamentu Amazon Prime w Polsce.

Firma już teraz pozwala nam robić zakupy w witrynie Amazon.de, którą przetłumaczono na polski język, a polityka zwrotów mnie zachwyca, ale Amazon Prime możemy wykupić w Polsce w bardzo okrojonej wersji. Na stronie przeczytać możemy bowiem zastrzeżenie:

Z radością przyjąłem wieść, że Amazon rozważa mariaż z Pocztą Polska i chce współpracować z lokalnymi sprzedawcami w ramach Amazon.pl.

Mam nadzieję, że to tylko początek zmian. Już teraz subskrybuję Prime Video, a jako posiadacz czytnika Kindle marzę o tym, by płacić za książki bezpośrednio w Amazonie bez konieczności ręcznego dogrywania e-booków do chmury z innych księgarni. Nie obraziłbym się za dostęp do usługi Kindle Unlimited.

I naprawdę chętnie opłaciłbym darmowe dostawy i pakiet usług cyfrowych w ramach jednego abonamentu.

REKLAMA

W regionach, które są wspierane, subskrybenci Amazon Prime mogą liczyć na darmowe dostawy tego samego dnia, zniżki i rabaty oraz dostęp do usług audio i wideo, w tym Prime Video, Twitch Prime i Amazon Music. Do tego dochodzi przestrzeń na zdjęcia w chmurze, abonament z e-bookami oraz wiele innych profitów.

To wszystko dostępne jest w cenie 12,99 dol. miesięcznie lub 119 dol. rocznie. To dużo więcej niż Allegro Smart, ale abonament w Amazonie może zastąpić np. streaming wideo i muzyki. Amazon Prime dostępny jest w dodatku dla całej rodziny, a subskrypcja Allegro musi być przypisana do jednego konta, a to… upierdliwe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA