REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie

Jak się wylogować z Konta Google na telefonie i komputerze? Instrukcja krok po kroku

Jak wylogować się z Konta Google na telefonie z Androidem? Oto nasz poradnik. Z tego artykułu dowiesz się także, jak się wylogować z Google na komputerze.

29.09.2021
10:14
jak się wylogować z konta google
REKLAMA

Większość urządzeń z systemem Android bardzo zachęca użytkownika do sparowania ich z Kontem Google. Nic dziwnego, wszak Konto Google stanowi najważniejszy element wszystkich pozostałych usług Google, w tym Usług Play. To właśnie Konto Google determinuje treści, jakie mają być synchronizowane pomiędzy telefonem a chmurą.

REKLAMA

Integracja z Kontem Google w systemie Android nie jest obowiązkowa. Niektóre odmiany tego systemu (konkretniej: AOSP) wręcz nie obsługują tej funkcji – choć to należy do rzadkości. Jednak dzięki niej dostępne są na telefonie w wygodnej formie Gmail, Chrome, Mapy, Sklep Play, YouTube i wiele innych – spersonalizowane pod posiadacza Konta.

Zdarzają się sytuacje, w których trzeba wylogować się z Konta Google, a nie ma potrzeby przywracania całego urządzenia do stanu fabrycznego. Na przykład gdy użytkownik zmienia miejsce pracy i już nie potrzebuje służbowego Konta Google na telefonie – ale też nie chce się pozbywać prywatnego. Pokażemy jak to zrobić.

Jak się wylogować z Konta Google i co się wtedy stanie?

Należy pamiętać, że usunięcie Konta Google z urządzenia z Androidem nie oznacza usunięcia tego konta z chmury Google. Jeżeli użytkownik ma życzenie usunąć swoją tożsamość z serwerów Google, musi to zrobić w osobnym kroku.

Należy też pamiętać, że usunięcie Konta Google z telefonu z Androidem spowoduje, że część aplikacji będzie nie działać lub działać będą w trybie ograniczonym.

Jak wylogować się z Google na telefonie?

 class="wp-image-1866531"
Jak się wylogować z Konta Google? Ustawienia.

Żeby wylogować się z Konta Google na telefonie, należy uruchomić aplikację Ustawienia, a następnie wybrać kategorię Google. Pojawi się ekran przypominający ten na powyższym zrzucie ekranowym. Należy kliknąć nazwę tego Konta Google, które chce się usunąć z telefonu.

 class="wp-image-1866534"
Jak się wylogować z Konta Google? Wybór Konta Google

Po potwierdzeniu którym kontem Google'a użytkownik chce zarządzać, należy wybrać opcję Zarządzaj kontami na tym urządzeniu.

 class="wp-image-1866537"
Jak się wylogować z Konta Google? Wybór konta

W kolejnym kroku raz jeszcze trzeba wskazać Konto Google, które ma być wylogowane z urządzenia.

 class="wp-image-1866540"
Jak się wylogować z Konta Google? Usuwanie konta z urządzenia

Po wskazaniu odpowiedniego konta należy wybrać opcję Usuń.

Jak się wylogować z Google na komputerze?

 class="wp-image-1866555"
Jak się wylogować z Konta Google? Należy uruchomić przeglądarkę i aplikację Google

Na szczęście w przypadku wylogowania z Konta Google na komputerze zadanie jest bardzo proste. Należy tylko pamiętać, że jeżeli użytkownik korzysta z więcej niż jednej przeglądarki internetowej, należy się wylogować z każdej z osobna.

W tym celu należy za pomocą każdej z tych przeglądarek odwiedzić dowolną aplikację Google, na przykład Wyszukiwarkę. Następnie kliknąć ikonę użytkownika w prawym górnym rogu ekranu i wybrać funkcję Wyloguj się ze wszystkich kont.

 class="wp-image-1866561"
Jak się wylogować z Konta Google? Ustawienia systemu Windows 10.
REKLAMA

Użytkownicy Windowsa dodatkowo powinni sprawdzić, czy swego czasu nie powiązali swojego komputera z usługami Google. Windows oferuje częściową integrację z usługami Google’a w formie synchronizacji poczty, kalendarza i kontaktów.

By się wylogować, należy uruchomić w Windowsie aplikację Ustawienia, następnie kategorię Konta, po czym sekcję Poczta e-mail i konta. Należy wskazać Konto Google do usunięcia, wybrać Zarządzaj, po czym Usuń konto z tego urządzenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA