REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Technologie
  4. Tech

Chrome 95 na Androida ma bezpieczne płatności i wygodniejsze żonglowanie apkami. Ruszają beta-testy

Chrome 95 wszedł właśnie w fazę beta-testów. Ochotnicy mogą zainstalować przeglądarkę na systemie Android i pomóc Google’owi w testowaniu nowości. Najważniejszą wydaje się nowy mechanizm do internetowych płatności.

chrome 95 android
REKLAMA

Przeglądarka Chrome oferuje trzy możliwości testowania jej przyszłych wersji. Kanały Canary i Dev są przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników. W nich publikowane są bardzo wczesne, eksperymentalne wręcz wersje Chrome’a, w których wiele rzeczy może nie działać poprawnie. Wersja Beta to z kolei ta bliska wydania końcowego – nadal mogą występować problemy, ale dużo rzadsze. Wszak to ostatni etap testów przed premierą.

REKLAMA

Do fazy Beta przeszedł właśnie Chrome dla systemu Android w wersji 95. Poza licznymi poprawkami w silniku przeglądarki pojawiło się kilka istotnych nowości. Wybrałem trzy najważniejsze.

Chrome 95 dla Androida z systemem bezpiecznego potwierdzania płatności.

WebAuthn (widoczny powyżej) trafi do Chrome 95 dla systemu Android

Chrome 95 wprowadza obsługę standardu WebAuthn, który stanowi najważniejszy element standardu bezpiecznego uwierzytelniania użytkownika FIDO2. To uniwersalny mechanizm autoryzowania i zatwierdzania płatności. Jego atutem jest uniwersalność i spójność: każdy bank może z tego skorzystać, jest to mechanizm otwarty i uznawany za bezpieczny. Na dodatek jeżeli banki w istocie go wdrożą, użytkownik będzie mógł potwierdzać płatności uniwersalnym i znajomo wyglądającym narzędziem.

Chrome 95 dla Androida pozwoli na budowanie lepszych edytorów grafiki.

Chrome 95 na Androida z próbnikiem kolorów

Aplikacje webowe będą mogły wykorzystać nowe API o nazwie EyeDropper. Dzięki niemu twórcy tych aplikacji będą mogli w łatwy sposób zapewnić im funkcję próbnika kolorów.

Chrome 95 dla Androida z lepszą obsługą aplikacji webowych.

Chrome 95 dla Androida rozpoznaje zainstalowane aplikacje webowe
REKLAMA

Chrome 95 będzie potrafił rozpoznać, że dane łącze może być otwarte za pośrednictwem zainstalowanej na telefonie przez Chrome’a aplikacji webowej – i zaproponować otwarcie tego łącza właśnie w niej. Na dziś Chrome proponuje wyłącznie aplikacje zainstalowane przez Sklep Play.

Produkcyjna wersja Chrome’a 95 na Androida powinna się pojawić już w najbliższych tygodniach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA