REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Jeszcze poczekamy na malutkie telewizory OLED. Co najmniej do przyszłego roku

LG podjęło decyzję o przesunięciu premiery 42-calowych telewizorów OLED na przyszły rok. Szczegóły dotyczące poszczególnych modeli mają być podane na CES 2022 w styczniu.

24.08.2021
12:23
telewizor oled 42 cale
REKLAMA

W styczniu bieżącego roku LG Display zapowiedziało uruchomienie produkcji 42-calowych matryc OLED dla telewizorów. Matryce te miały trafić do LG Electronics, który następnie miał wprowadzić 42-cakowe telewizory OLED do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku. Niestety, nie doczekamy się i radzę poczynić inne plany na gwiazdkowe prezenty. Premiera została przesunięta.

REKLAMA

Jak wynika z informacji pozyskanych przez The Korea Economic Daily, przesunięcie premiery nie wynika z problemów z dostawcami podzespołów czy innego zakłócenia procesu technologicznego. Podobno decyzja ma charakter marketingowy: LG ponoć uznało, że łatwiej będzie promować małe telewizory obok sztandarowych modeli na przyszły rok.

Małe telewizory OLED. 42-calowe OLED TV idealne dla graczy.

Małe telewizory OLED mają być pozycjonowane przez LG przede wszystkim z myślą o graczach. 42 cale przekątnej to niewiele do pokoju dziennego, jednak fantastycznie może się sprawdzić w jaskini gamingowej, zastępując inny mały telewizor lub monitor.

Czytaj też:

Trzeba przyznać, że telewizory LG OLED faktycznie świetnie się nadają do PC i konsol. Ich rewelacyjny kontrast gwarantuje czytelność, zaś mechanizm BFI zapewnia rewelacyjne odzworowanie ruchu. Na dodatek LG OLED obsługują HDMI 2.1 z VRR (w tym G-Sync) nawet w 4K przy 120 Hz i z włączonym Dolby Vision. Niemal z całą pewnością przyszłoroczne modele również zaoferują takie bogactwo funkcji dla fanów gier.

Na dziś większość linii OLED od LG dostępna jest w rozmiarach o przekątnych 48, 55, 65, 77. 83 i 88 cali. Wszystkie pracują w rozdzielczości 4K. Dostępny jest też model 8K z przekątną 88 cali. W przyszłości ma się pojawić 65-calowy LG OLED 8K, a także 20- i 30-calowe telewizory OLED.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA