REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Niespodzianka Redów: pancerz MaxTac z kultowego zwiastuna Cyberpunk 2077 w końcu dostępny

Gdy w 2013 r. zadebiutował pierwszy zwiastun promujący grę Cyberpunk 2077, gracze mogli zobaczyć na nim oficera policji należącego do elitarnego oddziału MaxTac, z jego charakterystycznymi mundurami. Taki ubiór nigdy nie był jednak dostępny dla gracza. Aż do teraz.

20.08.2021
17:00
Cyberpunk 2077 1.3 odblokowuje kultowy strój ze zwiastuna
REKLAMA

Trudno znaleźć w Polsce gracza, który nie widziałby pierwszego zwiastuna dla gry Cyberpunk 2077. Nocne miasto, klęczącą kobieta, masakra na jednej z ulic oraz oficer policji mierzący do niej z broni. Mężczyzna trzymający futurystyczną spluwę to członek elitarnego oddziału MaxTac. Łatwo ich rozpoznać po charakterystycznych hełmach z sześcioma soczewkami, a także dużymi naszywkami na pancerzach.

REKLAMA

Oficerowie MaxTac w Cyberpunk 2077 to najtwardsi z twardzieli.

Z szacunkiem do nich wypowiada się nasz towarzysz Jackie Wells, już na samym początku gry. Jadąc przez Night City widzimy, jak oddział MaxTac spada z nieba na mącicieli miejskiego porządku, robiąc z nich sito. Jackie mówi o nich per tygrysy, a w angielskiej wersji językowej określa ich wprost mianem drapieżników alfa. Policjanci MaxTac są niczym współczesny SWAT, podejmując się najtrudniejszych zadań i walcząc z najbardziej niebezpiecznymi zagrożeniami w Night City.

MaxTac (Maximum Force Tactical Division) jest wyspecjalizowany w rozprawianiu się z szaleńcami pod wpływem cyberpsychozy. Zapewne dlatego wśród gangsterów, postronnych, ale również innych funkcjonariuszy policji członkowie tej formacji znani są jako Psycho Squad. Co ciekawe, od momentu powstania jednostki w 2010 r. cześć członków MaxTac to byli cyberpsycho, siłą wcieleni do formacji (oraz poddani praniu mózgu). To część strategii, jaką kierownictwo NCPD określa mianem zwalczania ognia przy pomocy ognia.

 class="wp-image-1829539"

Policja MaxTac od początku pojawia się w grze Cyberpunk 2077, ale gracz nigdy nie mógł założyć ich uniformu.

Wielu graczy było zawiedzionych, że gra studia CD Projekt RED nie pozwala dołączyć do szeregów MaxTac. Zwłaszcza, że tak czy siak polujemy przecież na ofiary cyberpsychozy, wypełniając szereg opcjonalnych zleceń w świecie gry. Możliwość dołączenia do zespołu Psycho Squad to według plotek i przecieków jeden z tych elementów, które miały się pojawić w grze, ale zdecydowano się z nich zrezygnować. Mimo tego oficerowie MaxTac wciąż pojawiają się w grze, łącznie z Melissą Rory - bohaterką kultowego zwiastuna z 2013 r., siłą wcieloną do struktur policji.

Niestety, nawet zlikwidowanie oficera MaxTac w grze Cyberpunk 2077 nie dawało możliwości zdobycia jego pancerza. Ten nie stanowił również nagrody za żadne z zadań. Dziwiło to graczy o tyle, że sam charakterystyczny pancerz znajdował się bezpośrednio w grze, gotowy do wywołania za pomocą linii komend, a następnie do bezproblemowego założenia go i paradowania w nim po Night City. Stąd przypuszczenia części internautów o sztucznym ograniczeniu go do roli kosmetycznego DLC.

Okazuje się jednak, że wraz z aktualizacją 1.3 gry Cyberpunk 2077 uniform MaxTac jest już możliwy do zdobycia w ramach zwykłej rozgrywki. Być może jest to związane z poprawką wprowadzoną przez łatkę, mającą eliminować błędy powiązane z niemożliwymi do podniesienia przedmiotami.

 class="wp-image-1829545"

Strój MaxTac w Cyberpunk 2077 - jak go zdobyć?

REKLAMA

Po zainstalowaniu aktualizacji 1.3 policyjny uniform staje się nagrodą za wykonanie ostatniego zadania w linii fabularnej dla Judy. Po zrealizowaniu misji Pyramid Song/W topieli Judy przekazuje nam swoje mieszkanie. Tam, w pomieszczeniu, w którym leżała dawniej Evelyn, znajduje się skrzynia z fioletowym pakietem przedmiotów. Wśród nich jest właśnie zestaw MaxTac. Niestety, chociaż wygląda ciekawie, nie posiada przesadnie dobrych statystyk. Nie od dzisiaj wiadomo jednak, że w Night City styl jest ważniejszy od cyferek.

No to teraz pozostaje czekać, aż do zdobycia będą uniformy Trauma Team.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA