REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Foto
  3. Tech

Polski pudel rzepiara hitem sieci. Jak powstało to zdjęcie?

Przy wykonywaniu tego zdjęcia nie ucierpiała żadna łodyga rzepaku.

Fot. Jan Ulicki
REKLAMA
362 interakcji
dołącz do dyskusji

Rzepak jest odmieniany w mediach społecznościowych tej wiosny przez wszystkie przypadki. Roślinę będącą odmianą kapusty (też o tym nie wiedziałem) upodobały sobie w szczególności przedstawicielki płci pięknej. O miłośniczkach złocistych kwiatów, na których tle notorycznie się fotografują, zaczęto mówić rzepiary. Rzepiary zaczęły mieć złą sławę, ponieważ często nie wystarczają im zdjęcia z polem w tle. Żądne złocistych kwiatów, często bezprawnie wchodzą na pole, niszcząc uprawy. To jednak nie rzepiary są bohaterkami tego tekstu.

REKLAMA

Pudel z Jawora cały w rzepaku

Zdjęcie pola rzepaku zapragnął mieć również Jan Ulicki - fotograf z Krakowa. Nie chodziło jednak o jakiekolwiek pole zasiane rzepakiem. Chodziło o to jedno, niezwykłe pole w okolicach miejscowości Jawor niedaleko Legnicy w województwie dolnośląskim. To tam znajduje przepiękny zagajnik drzew w kształcie pudla. 

Z tego co można znaleźć w Internecie, miejsce zostało odkryte przez Jacka Bańkowskiego w 2019 roku. Miałem je zatem zapisane na liście 'do zrobienia' już od dawna. Gdy na jednej z facebookowych grup dronowych (zdjęcie Mateusza Grosiaka) zobaczyłem, że lasek jest w tym roku obsiany dookoła rzepakiem - nie musiałem długo się zastanawiać. 

Jan Ulicki

W fotografa wstąpił zew rzepiary i ruszył z Krakowa na Dolny Śląsk, aby uchwycić ten zachwycający kadr, zanim rzepak zacznie przekwitać. W jeden dzień pokonał ok. 900 km.

W samym zdjęciu nie ma może wielkiej filozofii. To po prostu klasyczne, dobrze wykadrowane i obrobione ujęcie wykonane z drona prostopadle z góry. To jednak wystarczyło, aby pudla w rzepaku pokochały tysiące osób w sieci. 

To nie pierwszy raz, kiedy w sieci zrobiło się głośno o dronowym zdjęciu z Polski.

Ogólnie Instagram kocha takie klatki, jak rzepiary kapustę (a dokładnie to mieszankę kapusty warzywnej i kapusty właściwej).

 class="wp-image-1735446"
„Zagajnik Miłości”, fot. Janusz Krzeszowski

Najsłynniejsza fotografia tego typu to chyba ujęcie „Zagajnika Miłości", czyli wspaniałego skupiska drzew w kształcie serca, dookoła którego rosło pole kwitnącego rzepaku.

Po dużym rozgłosie „Zagajnika Miłości", czyli słynnego już lasku w kształcie serca w okolicach Trzebnicy uznałem, że muszę mieć w swojej kolekcji także i tego pudelka. Jak widać - spontaniczna akcja, która kosztowała mnie sporą ilość kilometrów, się opłaciła, bo efekt jest zjawiskowy.

Jan Ulicki
REKLAMA

Pudel z okolic Jawora to może nie to samo, co słynny na całym świecie „Zagajnik Miłości”, ale i tak to ciekawe ujęcie. 

Jan Ulicki to fotograf z Krakowa, który nie raz już zasłynął w mediach z powodu swoich zdjęć. Sam w maju pisałem o jego fotografiach, na których widać ośnieżone Tatry w tle Wawelu. Na jego profilu na Instagramie znajdziecie wiele więcej zdjęć krajobrazowych, głównie z gór i miast.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA