REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Nadchodzi retro ślicznotka od Nikona. Premiera już za tydzień

Nikon na początku czerwca nareszcie pokaże nowe produkty. Wśród nich aparat, którego nikt się nie spodziewał: stylowy bezlusterkowiec nawiązujący do aparatów analogowych.

26.05.2021
8:32
Nadchodzi retro ślicznotka od Nikona. Premiera już za tydzień
REKLAMA

W ostatnich tygodniach Nikon nie ma zbyt dobrej passy. W lutym pisaliśmy o zamknięciu dwóch fabryk, na początku maja o końcu produkcji kolejnych aparatów i obiektywów, a w połowie maja o stanie finansowym producenta. Niestety ostatni rok fiskalny Nikon zakończył na minusie.

REKLAMA

Nad Nikonem zebrało się trochę czarnych chmur, dlatego z utęsknieniem czekałem na dobre wiadomości. I w końcu się doczekałem. Nowe premiery Nikona odbędą się już niebawem, bo na początku czerwca.

Nikon planuje premierę nowych aparatów i obiektywów na 2-3 czerwca.

Takimi informacjami podzieliło się najrzetelniejsze i najbardziej wiarygodne źródło nikonowych przecieków, czyli serwis NikonRumors. Choć to nadal nieoficjalna wiadomość, to autor serwisu jest całkowicie przekonany, że premiera odbędzie się 2. lub 3. czerwca. A jeśli autor NikonRumors pisze takie słowa bez wahania, to ja mu wierzę.

Co pokaże Nikona na początku czerwca? Mówi się o oczekiwanych premierach obiektywów do bezlusterkowców, w tym telezoom Z 100-400mm S oraz Nikkor Z makro o nieznanej jeszcze ogniskowej. Najciekawiej zapowiada się jednak nowy aparat.

Nowy aparat Nikona będzie bezlusterkowcem w klimacie retro.

 class="wp-image-1724736"
REKLAMA

Sprzęt ma zadebiutować na początku czerwca i ma być bezlusterkowcem klasy APS-C. Korpus ma nawiązywać wyglądem do słynnej lustrzanki Nikon Df, choć z racji nowocześniejszej konstrukcji, będzie aparatem znacznie cieńszym. Sprzęt ma wyglądać jak skrzyżowanie bezlusterkowców serii Olympus OMD z analogowym Nikonem FE10. Możemy spodziewać się obsługi bazującej na klasycznych pokrętłach.

Autor serwisu NikonRumors zaznacza jednak, że nie jest do końca pewny informacji o matrycy. Istnieje cień szansy, że nowy retro bezlusterkowiec będzie jednak pełnoklatkowym aparatem. Już za tydzień mamy się przekonać o tym oficjalnie. Bardzo się cieszę, że nareszcie do obozu Nikona zawita wiosenne rozmrożenie. Oby był to początek serii nowych premier fotograficznych.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA