REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Among Us w Epic Games Store za darmo. Na odebranie gry masz tydzień

Epic Games Store ma dla nas miłą niespodziankę. Among Us w wersji na PC będzie można przez tydzień pobrać całkowicie za darmo, czyli za free.

27.05.2021
18:30
among us epic games store gra za darmo
REKLAMA

Among Us dostępne na blaszaki i smartfony z Androidem oraz iOS-em debiutowało w 2018 r., ale przez pierwsze dwa lata od premiery cieszyło się umiarkowaną popularnością. Dopiero w zeszłym roku nastąpił prawdziwy boom na tego przyjemnego, aczkolwiek wymagającego wieloosobowego indyka, który trafił nawet do corocznego zestawienia najchętniej google’owanych haseł w sieci.

REKLAMA

Tak jak można się było spodziewać, największy szał na Among Us już minął i najwyraźniej twórcy, którym po piętach depczą Fall Guys, uznali, że kto miał kupić jej pecetowe wydanie, to już je kupił. Zdecydowano się właśnie udostępnić ją bezpłatnie graczom w ramach platformy Epic Games Store. Konsumenci mają czas od dziś do 3 czerwca 2021 r. do godz. 17:00, aby przypisać ją do swojego konta.

among us epic games store gra za darmo starship class="wp-image-1727619"
W Among Us najlepiej się gra ze znajomymi na słuchawkach

Among Us za darmo w Epic Games Store

Do tej pory za Among Us w wersji PC trzeba było płacić, ale teraz w ramach promocji organizowanej przez Epic grę mogą pobrać wszyscy chętni i to zupełnie za darmo. To miła niespodzianka, gdyż gra zapowiada się interesująco, a na Steamie i w Epic Games Store (gdzie trafiła w ubiegłym roku) kosztuje odpowiednio jedynie 17,99 zł i 17 zł.

Oczywiście nie były to zaporowe kwoty, ale nie każdy chciał wysupływać kasę na indyka z rozpikselizowaną grafiką 2D. Zwłaszcza na taką, która może mu nie podejść. Teraz mogą sprawdzić pecetową odsłonę Among Us zupełnie bez opłat, a dla deweloperów z InnerSloth to szansa na łatwy i pewny zarobek ze strony platformy organizującej promocję oraz… wpływy z mikropłatności.

W przypadku nowej akcji promocyjnej Epic Games Store jedyne, co musimy zainwestować w Among Us, to nieco transferu na pobranie gry i swój czas.

Warto też dodać, że Among Us zawita już niedługo na konsole marki Sony, co firma zapowiedziała pod koniec kwietnia podczas ostatniej transmisji PlayStation State of Play. Gra zostanie udostępniona na PS4 i PS5 i niewykluczone, że dowiemy się czegoś więcej na temat tego portu już dzisiaj po 23:00, gdyż na tę godzinę twórcy PlayStation zaplanowani kolejną transmisję skierowaną do graczy.

REKLAMA

A o co w ogóle chodzi w Among Us? Razem z innymi graczami (od 4 do 10 osób) zostajemy zamknięci w rozpadającym się statku, który musimy naprawiać. Problem w tym, że jestem z zawodników jest oszukańcem, którego zadaniem jest przeszkadzanie innym — trochę jak w reality show „Agent”. Po każdej rundzie gracze głosują i wysyłają w próżnię kolejne osoby do momentu, aż pozbędą się rzezimieszka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA