REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sprzedaż iPhone'a 12 ruszy w październiku. iPhone 12 Pro trafi do klientów dopiero w listopadzie

O tym, że premiera iPhone'ów zostanie przesunięta, Apple poinformował oficjalnie podczas prezentacji wyników kwartalnych. Teraz w sieci pojawił się harmonogram premier nowych sprzętów firmy.

13.08.2020
9:32
iphone 12 pro specyfikacja ceny
REKLAMA

Pod koniec lipca producent zaprezentował wyniki kwartalne. Ich lektura skłania do wniosku, że koronawirus jest bez szans z Apple'em. Przy okazji konferencji dla inwestorów poinformowano, że premiera nowych iPhone'ów zostanie opóźniona. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa i problem z tzw. łańcuchem dostaw. Nie podano konkretów, mówiono tylko o „kilku tygodniach”.

REKLAMA

iPhone 12 zostanie pokazany w październiku

Jon Prosser opublikował na Twitterze harmonogram tegorocznych premier Apple'a. Oczywiście tego typu rewelacje należy traktować z ostrożnością, ale schemat zaprezentowany przez tego dziennikarza i analityka jest spójny z oficjalnymi zapowiedziami, jak i niektórymi przeciekami.

Według niego konferencja, na której pokazane zostaną iPhone'y 12 odbędzie się w 42 tygodniu roku, w okolicach 12 października. W tym samym tygodniu ma ruszyć przedsprzedaż, a w kolejnym (19 października) sprzedaż i wysyłka zamówionych smartfonów. Dotyczy to jednak iPhone'ów 12. Przedprzedaż iPhone'ów 12 Pro ma zostać przesunięta na na listopad, ale nie jest znana konkretna data.

Według innych doniesień w 2020 r. zadebiutują na rynku iPhone'y 12 z modułem 5G, a dopiero w lutym 2021 r. Apple pokaże tańszego iPhone'a 12, obsługującego łączność 4 generacji. Ów tańszy model ma kosztować 800 dol., czyli drożej niż iPhone 11.

Doniesienia dotyczące nowych iPhone'ów są zasadniczo zgodne co do jednego. Na rynek mają trafić smartfony w czterech wersjach.

  • iPhone 12 z ekranem 5,4”, OLED (podwójny aparat),
  • iPhone 12 z ekranem 6,1”, OLED (podwójny aparat),
  • iPhone 12 Pro z ekranem 6.1”, OLED (potrójny aparat z sensorem ToF/lidarem),
  • iPhone 12 Pro z ekranem 6,8”, OLED (potrójny aparat z sensorem ToF/lidarem).

We wrześniu Apple pokaże iPady i zegarki.

REKLAMA

Wspomniany już Jon Prosser twierdzi, że w pierwszym tygodniu września Apple wypuści na rynek nowe iPady i Watche. Temu wydarzeniu nie będzie towarzyszyć jednak osobna konferencja. Producent ma opublikować jedynie informację prasową, jak zdarzało się wcześniej.

Ujawniony harmonogram wydaje się prawdopodobny, ale należy pamiętać, że Prosser nie jest nieomylną wyrocznią. W czerwcu, tuż przed WWDC analityk informował o tym, że iOS powróci do pierwotnej nazwy iPhone OS - te przewidywania się nie sprawdziły.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA