Biznes  / Lokowanie produktu

Trochę w biurze, trochę w domu - tak będziemy teraz pracować. ThinkSmart Hub 500 pomoże firmom pozostać w kontakcie

Picture of the author

Koronawirus pozamykał korporacyjne biurowce i przeniósł pracowników na Home Office. I chociaż pomału zaczynamy wracać do normalności, chyba nikt już nie wątpi, że praca biurowa zmieni się na zawsze.

Boom na pracę zdalną nie nadszedł tak szybko, jak wieścili to analitycy dekadę temu. Do 2020 r. połowa z nas miała pracować zdalnie na pełen etat, tymczasem w Polsce, wg danych OwlLabs za rok 2019, na pełen etat zdalnie pracowało raptem 18 proc. badanych.

A potem przyszła Pandemia i zmieniła wszystko. Nagle statystyka przyspieszyła w sposób nieprzewidywalny. I tak jak w zeszłym roku przewidywało się, że dopiero w 2028 r. 73 proc. z nas trafi na Home Office, tak dzięki koronawirusowi stało się to już teraz.

Oczywiście w miarę jak liczba zakażeń spadnie, pracownicy będą wracali do biur. Przymusowy Home Office błyskawicznie zweryfikował, komu lepiej pracuje się z domu, a kto mimo wszystko lepiej czuje się na swoim metrze kwadratowym w biurowcu. Kto woli otrzymać maila, a kto wziąć udział w spotkaniu w sali konferencyjnej.

Ta „weryfikacja” sprawiła, że praca biurowa już nigdy nie będzie taka sama. Część pracowników odkryła bowiem, że o wiele lepiej pracuje im się zdalnie. Pracodawcy zaś przekonali się, że można prowadzić biznes równie efektywnie, gdy nie wszyscy pracownicy siedzą od 9 do 17 w biurze.

Pojawi się więc zupełnie nowy, hybrydowy model pracy. Gdzie część pracowników będzie przychodzić regularnie do biura, a część będzie albo pojawiać się w nim tylko od czasu do czasu, albo przejdzie w 100 proc. na pracę zdalną. Na stałe.

Jak pogodzić te dwa światy, gdy zespoły „domowe” i „biurowe” będą musiały ze sobą współpracować?

ThinkSmart Hub 500 jest odpowiedzią na to pytanie.

Dotychczas konferencje odbywające się jednocześnie w budynku i transmitowane na zewnątrz były powszechne tylko w tych firmach, które miały międzynarodowe lub międzymiastowe zespoły. Teraz nawet lokalne firmy będą potrzebowały rozwiązań, które pozwolą się spotkać przy wspólnym stole osobom będącym fizycznie w budynku oraz tym, którzy pracują z domu.

ThinkSmart Hub 500 umożliwia bezproblemowe przeprowadzenie takiego spotkania.

To niewielkie urządzenie będące przedstawicielem grupy produktów Smart Office, z ekranem o przekątnej 11,6” i rozdzielczości Full HD, jest kompleksowym rozwiązaniem do sali konferencyjnej. Urządzenie wyposażone jest w dwa głośniki o mocy 4W, dwa mikrofony i system Dolby Audio. Zajmuje niewiele miejsca (278 x 193 x 176 mm), więc może stać nawet na środku stołu w sali konferencyjnej, a dzięki niewielkiej masie (2,5 kg) bardzo łatwo go przenieść z pokoju do pokoju. Pokryty matową powłoką dotykowy ekran obraca się o 360 stopni, żeby każdy z uczestników rozmowy mógł wygodnie obrócić wyświetlacz w swoją stronę.

W przypadku większych sal konferencyjnych można rozbudować ThinkSmart Hub 500 o dodatkowe akcesoria, by wygodnie z niego korzystać.

Sercem urządzenia jest procesor Intel Core i5-7500T 7. generacji z vPro™, który jest więcej niż wystarczający do tego, by całość rozwiązania działała szybko i sprawnie, a jednocześnie zapewnia bezproblemowe zarządzanie zdalne. Do tego mamy dysk SSD 128 GB, Wi-Fi AC 2x2 oraz Bluetooth 4.2.

ThinkSmart Huba 500 można też podłączyć do zewnętrznego ekranu poprzez dwa porty HDMI. Urządzenie ma również wejście HDMI z wbudowaną kartą do rejestracji obrazu, port RJ-45, cztery złącza USB 3.0 i wyjście jack 3,5 mm.

Z hardware’em współpracuje odpowiednio dobrane oprogramowanie. Preinstalowany na urządzeniu jest system Windows 10 IoT Entrerprise oraz aplikacje, dla których ThinkSmart Hub 500 (zależnie od wersji) posiada certyfikację: Microsoft Skype Room System, Microsoft Teams Rooms oraz Zoom Rooms.

Urządzenie oraz oprogramowanie jest ponadto zabezpieczone wiodącymi rozwiązaniami ThinkShield, które gwarantują bezpieczeństwo transmisji. Lenovo zapewnia bezpieczeństwo danych na każdym etapie - począwszy od bezpiecznego łańcucha dostaw, aż po zabezpieczenia software'owe i hardware'owe. Do tych zabezpieczeń należy np. zablokowanie bezpośredniego połączenia przewodowego i bezprzewodowego, by uniemożliwić zdalne włamanie. Dane są szyfrowane przy użyciu BitLockera, a szereg rozwiązań software'owych dba o to, by w razie awarii systemu czy BIOS-u można było bezpiecznie przywrócić dane (lub całkowicie je wymazać).

Rozwiązanie w sam raz do hybrydowego modelu pracy.

ThinkSmart Hub 500 jest niewielkim rozwiązaniem, które pozwala momentalnie przystosować salę konferencyjną do odbywania w niej nie tylko spotkań lokalnych, ale też spotkań z współpracownikami znajdującymi się w dowolnym miejscu na świecie.

Gdy firmy znów ruszą pełną parą, takie rozwiązanie w wielu miejscach nie będzie już tylko czymś „przydatnym”. Praca hybrydowa sprawi, że taki gadżet będzie najzwyczajniej w świecie niezbędny.

Niebawem do Polski dotrze także inne urządzenie z linii Smart Office - ThinkSmart View.

Ten niewielki tablet również może okazać się doskonałym uzupełnieniem w pracy hybrydowego zespołu, który pozwoli pozostać w kontakcie zarówno w biurze, jak i poza nim. Urządzenie trafi na polski rynek w trzecim kwartale 2020 r.

*Materiał powstał we współpracy z marką Lenovo

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst