1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Trochę w biurze, trochę w domu - tak będziemy teraz pracować. ThinkSmart Hub 500 pomoże firmom pozostać w kontakcie

Lokowanie produktu

Koronawirus pozamykał korporacyjne biurowce i przeniósł pracowników na Home Office. I chociaż pomału zaczynamy wracać do normalności, chyba nikt już nie wątpi, że praca biurowa zmieni się na zawsze.

28.05.2020
20:05
Trochę w biurze, trochę w domu – tak będziemy teraz pracować. ThinkSmart Hub 500 pomoże firmom pozostać w kontakcie

Boom na pracę zdalną nie nadszedł tak szybko, jak wieścili to analitycy dekadę temu. Do 2020 r. połowa z nas miała pracować zdalnie na pełen etat, tymczasem w Polsce, wg danych OwlLabs za rok 2019, na pełen etat zdalnie pracowało raptem 18 proc. badanych.

A potem przyszła Pandemia i zmieniła wszystko. Nagle statystyka przyspieszyła w sposób nieprzewidywalny. I tak jak w zeszłym roku przewidywało się, że dopiero w 2028 r. 73 proc. z nas trafi na Home Office, tak dzięki koronawirusowi stało się to już teraz.

Oczywiście w miarę jak liczba zakażeń spadnie, pracownicy będą wracali do biur. Przymusowy Home Office błyskawicznie zweryfikował, komu lepiej pracuje się z domu, a kto mimo wszystko lepiej czuje się na swoim metrze kwadratowym w biurowcu. Kto woli otrzymać maila, a kto wziąć udział w spotkaniu w sali konferencyjnej.

Ta „weryfikacja” sprawiła, że praca biurowa już nigdy nie będzie taka sama. Część pracowników odkryła bowiem, że o wiele lepiej pracuje im się zdalnie. Pracodawcy zaś przekonali się, że można prowadzić biznes równie efektywnie, gdy nie wszyscy pracownicy siedzą od 9 do 17 w biurze.

Pojawi się więc zupełnie nowy, hybrydowy model pracy. Gdzie część pracowników będzie przychodzić regularnie do biura, a część będzie albo pojawiać się w nim tylko od czasu do czasu, albo przejdzie w 100 proc. na pracę zdalną. Na stałe.

Jak pogodzić te dwa światy, gdy zespoły „domowe” i „biurowe” będą musiały ze sobą współpracować?

ThinkSmart Hub 500 jest odpowiedzią na to pytanie.

Dotychczas konferencje odbywające się jednocześnie w budynku i transmitowane na zewnątrz były powszechne tylko w tych firmach, które miały międzynarodowe lub międzymiastowe zespoły. Teraz nawet lokalne firmy będą potrzebowały rozwiązań, które pozwolą się spotkać przy wspólnym stole osobom będącym fizycznie w budynku oraz tym, którzy pracują z domu.

ThinkSmart Hub 500 umożliwia bezproblemowe przeprowadzenie takiego spotkania.

To niewielkie urządzenie będące przedstawicielem grupy produktów Smart Office, z ekranem o przekątnej 11,6” i rozdzielczości Full HD, jest kompleksowym rozwiązaniem do sali konferencyjnej. Urządzenie wyposażone jest w dwa głośniki o mocy 4W, dwa mikrofony i system Dolby Audio. Zajmuje niewiele miejsca (278 x 193 x 176 mm), więc może stać nawet na środku stołu w sali konferencyjnej, a dzięki niewielkiej masie (2,5 kg) bardzo łatwo go przenieść z pokoju do pokoju. Pokryty matową powłoką dotykowy ekran obraca się o 360 stopni, żeby każdy z uczestników rozmowy mógł wygodnie obrócić wyświetlacz w swoją stronę.

W przypadku większych sal konferencyjnych można rozbudować ThinkSmart Hub 500 o dodatkowe akcesoria, by wygodnie z niego korzystać.

Sercem urządzenia jest procesor Intel Core i5-7500T 7. generacji z vPro™, który jest więcej niż wystarczający do tego, by całość rozwiązania działała szybko i sprawnie, a jednocześnie zapewnia bezproblemowe zarządzanie zdalne. Do tego mamy dysk SSD 128 GB, Wi-Fi AC 2x2 oraz Bluetooth 4.2.

ThinkSmart Huba 500 można też podłączyć do zewnętrznego ekranu poprzez dwa porty HDMI. Urządzenie ma również wejście HDMI z wbudowaną kartą do rejestracji obrazu, port RJ-45, cztery złącza USB 3.0 i wyjście jack 3,5 mm.

Z hardware’em współpracuje odpowiednio dobrane oprogramowanie. Preinstalowany na urządzeniu jest system Windows 10 IoT Entrerprise oraz aplikacje, dla których ThinkSmart Hub 500 (zależnie od wersji) posiada certyfikację: Microsoft Skype Room System, Microsoft Teams Rooms oraz Zoom Rooms.

Urządzenie oraz oprogramowanie jest ponadto zabezpieczone wiodącymi rozwiązaniami ThinkShield, które gwarantują bezpieczeństwo transmisji. Lenovo zapewnia bezpieczeństwo danych na każdym etapie - począwszy od bezpiecznego łańcucha dostaw, aż po zabezpieczenia software'owe i hardware'owe. Do tych zabezpieczeń należy np. zablokowanie bezpośredniego połączenia przewodowego i bezprzewodowego, by uniemożliwić zdalne włamanie. Dane są szyfrowane przy użyciu BitLockera, a szereg rozwiązań software'owych dba o to, by w razie awarii systemu czy BIOS-u można było bezpiecznie przywrócić dane (lub całkowicie je wymazać).

Rozwiązanie w sam raz do hybrydowego modelu pracy.

ThinkSmart Hub 500 jest niewielkim rozwiązaniem, które pozwala momentalnie przystosować salę konferencyjną do odbywania w niej nie tylko spotkań lokalnych, ale też spotkań z współpracownikami znajdującymi się w dowolnym miejscu na świecie.

Gdy firmy znów ruszą pełną parą, takie rozwiązanie w wielu miejscach nie będzie już tylko czymś „przydatnym”. Praca hybrydowa sprawi, że taki gadżet będzie najzwyczajniej w świecie niezbędny.

Niebawem do Polski dotrze także inne urządzenie z linii Smart Office - ThinkSmart View.

Ten niewielki tablet również może okazać się doskonałym uzupełnieniem w pracy hybrydowego zespołu, który pozwoli pozostać w kontakcie zarówno w biurze, jak i poza nim. Urządzenie trafi na polski rynek w trzecim kwartale 2020 r.

*Materiał powstał we współpracy z marką Lenovo

Lokowanie produktu
Najnowsze