REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple nie musi się spieszyć z premierą iPhone'a 12. iPhone 11 dosłownie zniszczył konkurencję

Apple wcale nie musi się spieszyć z premierą nowego telefonu, skoro poprzedni bije rekordy. iPhone był najlepiej sprzedającym się telefonem w pierwszym kwartale 2020 r.

28.05.2020
9:29
iphone 11 iphone se
REKLAMA
REKLAMA

Chodzą słuchy, że w tym roku na prezentację nowego telefonu Apple’a możemy poczekać nieco dłużej niż zwykle. Od lat nowe topowe modele prezentowane były na początku września i, nie licząc iPhone’a X, który debiutował równolegle z modelami iPhone 8 i iPhone 8 Plus, ale do sklepów trafił kilka tygodni po nich, sprzęty te wchodziły do sprzedaży jeszcze w tym samym miesiącu.

Na prezentację tegorocznego smartfona Apple’a, czyli iPhone’a 12, tym razem w potencjalnie aż czterech różnych wersjach, poczekamy jednak najwyraźniej nieco dłużej. Do sieci trafiają kolejne doniesienia na temat przełożenia premiery kolejnego telefonu firmy z Cupertino na listopad ze względu na pandemię koronawirusa, ale Tim Cook i spółka i tak mają powody do zadowolenia.

iPhone 11 bije rekordy

Jak podaje GSM Arena, zeszłoroczny topowy telefon Apple’a w swojej podstawowej wersji znalazł się na szczycie listy najlepiej sprzedających się telefonów w pierwszym kwartale 2020 r. przygotowanej przez firmę Omdia Research. Wedle estymacji iPhone 11 zdeklasował swoich rywali, gdyż poprawił świetny zeszłoroczny wynik iPhone’a XR i to pomimo pandemii.

W analogicznym okresie w ubiegłym roku iPhone XR znalazł 13,6 mln nabywców, co było lepszym wynikiem niż dwie pozostałe lokaty razem wzięte. iPhone 11 z kolei w tym trafił do aż 19,5 mln osób, a jego wynik jest zbliżony do tego, jaki osiągnęły łącznie trzy kolejne telefony na liście dziesięciu sprzedających się najlepiej, a do tego niewiele mniejszy od pozostałych sześciu.

iphone 11 wyniki 2020

W obu przypadkach na drugiej lokacie znalazł się Samsung.

Producenta z Korei i Apple’a dzieli jednak przepaść. Samsung trafił na drugie miejsce w tabeli z wynikami 6,4 mln w 2019 r. (Galaxy J4 Plus) oraz 6,8 mln w 2020 r. (Galaxy A51). Zmiany nastąpiły jednak w dalszej części stawki — rok temu na trzeciej pozycji uplasował się Apple ze swoim iPhone’em 8, podczas gdy w tym roku na to miejsce wskoczył Xiaomi Redmi Note 8 (6,6 mln).

Oprócz tego na liście obejmującej 1. kwartał 2020 r. można znaleźć jeszcze jeden smartfon marki Xiaomi. Jest nim Redmi Note 8 Pro (6,1 mln) i pojawił się on zaraz za podium na czwartym miejscu. Apple występuje natomiast w zestawieniu jeszcze trzykrotnie z modelami iPhone XR (5. miejsce, 4,7 mln), iPhone 11 Pro Max (6. miejsce, 4,2 mln) oraz iPhone 11 Pro (8. miejsce, 3,8 mln).

REKLAMA

Pozostałe pozycje okupuje Samsung z modelami Galaxy A10s (7. miejsce, 3,9 mln), Galaxy S20+ 5G (9. miejsce, 3,5 mln) oraz Galaxy A30s (10. miejsce, 3,4 mln). Trzeba jednak pamiętać, że w sprzedaży są setki telefonów i to przez ten długi ogon Androidy przodują w ujęciu ilościowym zarówno na świecie, jak i w Polsce, ale i tak Apple „rozpykuje konkurencję” pod względem zysków.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA