1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Foto

#Ultrawidechallenge - w nowym wyzwaniu sprawdzimy, jak Samsung Galaxy S20 Ultra radzi sobie z fotografią krajobrazu

Przed nami czwarte, ostatnie już wyzwanie w ramach fotograficznego pojedynku z Galaxy S20 Ultra. Tym razem zmierzymy się w ultrawide challenge.

Fotograficzny pojedynek - obiektyw ultrawide w Galaxy S20 Ultra
116 interakcji
dołącz do dyskusji

Razem z Marcinem Połowianiukiem przez ostatni miesiąc prowadziliśmy foto-pojedynek przy użyciu dwóch smartfonów Samsung Galaxy S20 Ultra. Mogliście już zobaczyć, jak rywalizowaliśmy w kategoriach fotografii kulinarnej, fotografii wielkanocnej a ostatnio – zdjęciach po zmroku.

Tematem finałowego pojedynku będzie krajobraz.

samsung galaxy s20 ultra
samsung galaxy s20 ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra

Restrykcje związane z wychodzeniem z domu zostały poluzowane, pogoda za oknem robi się coraz piękniejsza, więc najwyższy czas na krajobrazy. A skoro bierzemy się za fotografię krajobrazu, to postanowiliśmy wykorzystać w niej jedyny fotograficzny element Galaxy S20 Ultra, którego dotąd nie poddaliśmy próbie – aparat z obiektywem ultraszerokokątnym. Można więc powiedzieć, że w tym tygodniu zmierzymy się w #ultrawidechallenge.

Samsung Galaxy S20 Ultra oferuje w tym zakresie matrycę o rozdzielczości 12 Mpix, sparowaną z obiektywem o jasności f/2.2. W czasie wyzwania spróbujemy wycisnąć co się da z jej potencjału, próbując zrobić jak najlepsze zdjęcie w plenerze.

Krajobraz to nie tylko natura.

Zwykle fotografię krajobrazu kojarzymy przede wszystkim z zapierającymi dech w piersiach plenerami w głuszy. Osobiście w tym wyzwaniu będę stawiał właśnie na klasykę – swoje zdjęcie Galaxy S20 Ultra zamierzam wykonać albo nad morzem, albo nad jednym z rozlicznych stawów w okolicy.

Marcin Połowianiuk postawił jednak na miejską dżunglę i krajobraz urbanistyczny. W tym tygodniu wybierać będziecie nie tylko między dwoma różnymi fotografiami, ale też dwoma różnymi podejściami do tematu fotografii krajobrazu.

Jak zwykle nasze zdjęcia znajdziecie na Instagramie Spider’s Web. Tam również znajdziecie finałowe fotografie i będziecie mogli zagłosować na to ujęcie, które uznacie za lepsze.

Zapraszamy więc do polubienia naszego profilu na Insta i śledzenia Instagram Stories, żeby nie przegapić rezultatów pojedynku. Wyniki ogłosimy w osobnym tekście.

*Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

Lokowanie produktu