1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

#Ultrawidechallenge - w nowym wyzwaniu sprawdzimy, jak Samsung Galaxy S20 Ultra radzi sobie z fotografią krajobrazu

Lokowanie produktu

Przed nami czwarte, ostatnie już wyzwanie w ramach fotograficznego pojedynku z Galaxy S20 Ultra. Tym razem zmierzymy się w ultrawide challenge.

13.05.2020
20:09
Fotograficzny pojedynek - obiektyw ultrawide w Galaxy S20 Ultra

Razem z Marcinem Połowianiukiem przez ostatni miesiąc prowadziliśmy foto-pojedynek przy użyciu dwóch smartfonów Samsung Galaxy S20 Ultra. Mogliście już zobaczyć, jak rywalizowaliśmy w kategoriach fotografii kulinarnej, fotografii wielkanocnej a ostatnio – zdjęciach po zmroku.

Tematem finałowego pojedynku będzie krajobraz.

samsung galaxy s20 ultra class="wp-image-1097183"
samsung galaxy s20 ultra class="wp-image-1097135"
Samsung Galaxy S20 Ultra class="wp-image-1102319"

Restrykcje związane z wychodzeniem z domu zostały poluzowane, pogoda za oknem robi się coraz piękniejsza, więc najwyższy czas na krajobrazy. A skoro bierzemy się za fotografię krajobrazu, to postanowiliśmy wykorzystać w niej jedyny fotograficzny element Galaxy S20 Ultra, którego dotąd nie poddaliśmy próbie – aparat z obiektywem ultraszerokokątnym. Można więc powiedzieć, że w tym tygodniu zmierzymy się w #ultrawidechallenge.

Samsung Galaxy S20 Ultra oferuje w tym zakresie matrycę o rozdzielczości 12 Mpix, sparowaną z obiektywem o jasności f/2.2. W czasie wyzwania spróbujemy wycisnąć co się da z jej potencjału, próbując zrobić jak najlepsze zdjęcie w plenerze.

Krajobraz to nie tylko natura.

 class="wp-image-1145173"
 class="wp-image-1145176"

Zwykle fotografię krajobrazu kojarzymy przede wszystkim z zapierającymi dech w piersiach plenerami w głuszy. Osobiście w tym wyzwaniu będę stawiał właśnie na klasykę – swoje zdjęcie Galaxy S20 Ultra zamierzam wykonać albo nad morzem, albo nad jednym z rozlicznych stawów w okolicy.

Marcin Połowianiuk postawił jednak na miejską dżunglę i krajobraz urbanistyczny. W tym tygodniu wybierać będziecie nie tylko między dwoma różnymi fotografiami, ale też dwoma różnymi podejściami do tematu fotografii krajobrazu.

 class="wp-image-1145962"

Jak zwykle nasze zdjęcia znajdziecie na Instagramie Spider’s Web. Tam również znajdziecie finałowe fotografie i będziecie mogli zagłosować na to ujęcie, które uznacie za lepsze.

Zapraszamy więc do polubienia naszego profilu na Insta i śledzenia Instagram Stories, żeby nie przegapić rezultatów pojedynku. Wyniki ogłosimy w osobnym tekście.

*Materiał powstał we współpracy z firmą Samsung

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

Lokowanie produktu
Najnowsze