REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Samsung Galaxy S20 za 6,79 zł. Promocja na Facebooku wycelowana w Polaków jest oszustwem

„Z powodu COVID-19. Marka należąca do międzynarodowego konglomeratu Samsung wstrzymuje produkcje telefonów do odwołania! Z Uwagi na spory zapas telefonów, wyprzedają telefony Samsung S20 po 6,79 zł!” - taki łańcuszek pojawił się na wielu grupach na Facebooku. Sprawdziliśmy, co się stanie, gdy skorzystasz z oferty.

27.04.2020
11:04
Samsung Galaxy S20 za 6,79 zł na Facebooku to oszustwo
REKLAMA
REKLAMA

Na wielu facebookowych grupkach różne konta wklejają powyższy łańcuszek. Treść sugeruje, że Samsung z powodu pandemii jest w poważnych tarapatach i z tego względu postanowił zalać rynek tanimi smartfonami.

 class="wp-image-1134877"

W komentarzach pod tymi postami inne podstawione konta sugerują, że promocja rzeczywiście działa, a jako dowód pokazywane są zdjęcia pudełek z Samsungami Galaxy S20.

 class="wp-image-1134895"

Aby zgłosić się po nowego Samsunga Galaxy S20, który w Polsce kosztuje conajmniej 3500 zł, za jedynie 6,79 zł wystarczy… dać się oszukać.

Samsung Galaxy S20 za 6,79 zł

 class="wp-image-1134892"

Link, który pojawia się w tym ogłoszeniu, prowadzi do fałszywej strony promocji.

 class="wp-image-1134889"

Aby spróbować odebrać nagrodę należy wypełnić dane kontaktowe. Następnie zostaniemy przeniesieni do strony z systemem płatności, na której są pola do podania danych karty płatniczej. NIE PODAWAJCIE ICH!

Jeśli to zrobicie, to zapiszecie się do drogiej usługi abonamentowej, która cyklicznie będzie pobierała pieniądze z waszego konta.

Na dole strony widnieje zapis:

Oszuści chcą pobierać z twojego konta blisko 300 zł miesięcznie. Zastosowali w tym przypadku sprytny zabieg, dając użytkownikom 4 dni darmowego dostępu. W praktyce oznacza to, że osoby próbujące odebrać śmiesznie taniego Samsunga Galaxy S20 dostaną kilka dni na zapomnienie o tym, że w ogóle o niego się starały, a wtedy oszuści zaczną pobierać pieniądze z ich kont. I będą to robić co miesiąc.

To skuteczny sposób oszustwa

Oszuści postawili na sprawdzony sposób. Oferowanie topowych smartfonów za ceny zbliżone do 1 zł lub 1 euro to oszustwo, które wraca od kilku lat. Na łamach Spider's Web ostrzegaliśmy przed nim kilka razy:

Od 2018 r. notorycznie dostaję maile od poszkodowanych osób, które przyznają się, że padły ofiarami oszustwa i pytają, co powinny zrobić.

REKLAMA

Dałem się złapać na to oszustwo, co mam zrobić?

Jeśli podałeś na tej lub innej podobnej stronie dane swojej karty płatniczej, to niezwłocznie zablokuj ją w banku. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej, strony internetowej banku lub podczas rozmowy z konsultantem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA