REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Starlinki zaczną dostarczać internet. Elon Musk zdradza, kiedy satelity będą działać

Jak po każdym starcie kolejnych satelitów konstelacji Starlink, w sieci pojawiły się pytania o to kiedy będzie można skorzystać z dostarczanego przez nie internetu. Elon Musk odpowiedział krótko na Twitterze.

24.04.2020
14:23
Starlinki zaczną dostarczać internet. Elon Musk zdradza, kiedy satelity będą działać
REKLAMA
REKLAMA

Jak dotąd wiedzieliśmy tylko, że SpaceX planuje uruchomienie dostaw sygnału internetowego za pomocą konstelacji Starlink jeszcze w tym roku.

Jednak dzisiaj w odpowiedzi na pytanie jednego z czytelników, Musk napisał, że początkowo planuje uruchomienie prywatnej bety w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Po środowym starcie SpaceX posiada na orbicie już 420 satelitów swojej konstelacji, aczkolwiek według planów firma planuje wysłać na orbitę 12 000 satelitów. Za pomocą tych małych i kompaktowych urządzeń Elon Musk będzie w stanie dostarczać internet na powierzchni całej Ziemi, w tym także w miejscach, w których obecnie internetu nie ma lub sygnał jest niskiej jakości.

Publiczna beta jeszcze w tym roku

Odpowiadając na tweeta jednej ze swoich czytelniczek, Musk napisał, że pod koniec lata uruchomiona zostanie prywatna beta usługi, a trzy miesiące później także publiczna. W tych dwóch trybach usługa będzie testowana do końca roku. Pierwszymi odbiorcami usługi będą ludzie zamieszkujący obszary na wysokich szerokościach geograficznych.

Czy w Polsce też skorzystamy ze Starlinków?

Warto tutaj zauważyć, że na uściślające pytanie o to, co ma na myśli mówiąc o wysokich szerokościach geograficznych, Elon powiedział, że Niemcy mieszczą się w tym określeniu.

REKLAMA

Pytanie o to w jaki sposób będzie można skorzystać z usług pozostaje na razie bez odpowiedzi, choć jak widać firma nie próżnuje i prędzej czy później także i do nas dotrze internet wprost z niskiej orbity okołoziemskiej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA