Koronawirus  / News

WWDC 2020 nie zostanie odwołane. Konferencja Apple'a przeniesie się w całości do internetu

WWDC 2020 to kolejna ofiara koronawirusa. Coroczna konferencja Apple’a dla deweloperów nie została całkowicie odwołana. Odbędzie się jednak w internecie.

Apple co roku przed samymi wakacjami organizuje konferencję dla programistów o nazwie Worldwide Developers Conference. Podczas tego wydarzenia firma pokazuje po raz pierwszy kolejne wersje swoich systemów operacyjnych do komputerów, tabletów, odtwarzaczy muzycznych, głośników, telefonów, zegarków i set-top boksów, które trafiają do użytkowników na jesieni.

WWDC trwa zwykle kilka dni. Podczas gdy fani i entuzjaści firmy z Cupertino śledzą zwykle tylko otwierający to wydarzenie keynote, w trakcie którego omawiane są nowe systemy i produkty, programiści udają się po jego zakończeniu na warsztaty, podczas których uczą się, jak pisać od zera i usprawniać już istniejące aplikacje do systemów macOS, iPadOS, iOS, watchOS i tvOS.

W tym roku nie będzie miało to miejsca, bo WWDC 2020 przenosi się do internetu z powodu koronawirusa.

Apple podjął decyzję, że z powodu pandemii koronawirusa Sars-Cov-2, który wywołuje chorobę COVID-19, jego coroczna czerwcowa konferencja odbędzie się online. Keynote, podczas którego pokazane zostaną systemy macOS 10.16, iPadOS 14, iOS 14, watchOS 7 i tvOS 14, będzie transmitowany w internecie, a warsztaty dla chętnych programistów będą jedynie wirtualne.

To z pewnością spory cios dla deweloperów, którzy liczyli na to, że na miejscu w Cupertino nawiążą kontakty z podobnymi sobie programistami oraz pracownikami Apple’a — nie tylko na warsztatach, ale również w kuluarach. Twórcy aplikacji na sprzęty z logo nadgryzionego jabłka nie są jednak jedynymi osobami poszkodowanymi w tym roku.

WWDC 2020 to nie jest w końcu jedyne wydarzenie, które ucierpiało z powodu koronawirusa. Pierwszym głośnym przypadkiem było MWC 2020, a potem przyszła pora na IEM 2020, czyli organizowany w Polsce finał rozgrywek esportowych ESL. Do tego doszły m.in. GDC 2020, E3 2020, Facebook F8, Google I/O 2020 i Microsoft Build 2020. Nie upiekło się nawet promocji na otwarcie sklepu Xiaomi.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst