REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

WWDC 2020 nie zostanie odwołane. Konferencja Apple'a przeniesie się w całości do internetu

WWDC 2020, coroczna konferencja Apple’a dla deweloperów nie została całkowicie odwołana. Odbędzie się jednak w internecie.

13.03.2020
17:47
wwdc 2020 online apple
REKLAMA

Apple co roku przed samymi wakacjami organizuje konferencję dla programistów o nazwie Worldwide Developers Conference. Podczas tego wydarzenia firma pokazuje po raz pierwszy kolejne wersje swoich systemów operacyjnych do komputerów, tabletów, odtwarzaczy muzycznych, głośników, telefonów, zegarków i set-top boksów, które trafiają do użytkowników na jesieni.

REKLAMA

WWDC trwa zwykle kilka dni. Podczas gdy fani i entuzjaści firmy z Cupertino śledzą zwykle tylko otwierający to wydarzenie keynote, w trakcie którego omawiane są nowe systemy i produkty, programiści udają się po jego zakończeniu na warsztaty, podczas których uczą się, jak pisać od zera i usprawniać już istniejące aplikacje do systemów macOS, iPadOS, iOS, watchOS i tvOS.

W tym roku nie będzie miało to miejsca, bo WWDC 2020 przenosi się do internetu

Apple podjął decyzję, że jego coroczna czerwcowa konferencja odbędzie się online. Keynote, podczas którego pokazane zostaną systemy macOS 10.16, iPadOS 14, iOS 14, watchOS 7 i tvOS 14, będzie transmitowany w internecie, a warsztaty dla chętnych programistów będą jedynie wirtualne.

REKLAMA

To z pewnością spory cios dla deweloperów, którzy liczyli na to, że na miejscu w Cupertino nawiążą kontakty z podobnymi sobie programistami oraz pracownikami Apple’a — nie tylko na warsztatach, ale również w kuluarach. Twórcy aplikacji na sprzęty z logo nadgryzionego jabłka nie są jednak jedynymi osobami poszkodowanymi w tym roku.

WWDC 2020 to nie jest w końcu jedyne wydarzenie, które ucierpiało z powodu epidemii. Pierwszym głośnym przypadkiem było MWC 2020, a potem przyszła pora na IEM 2020, czyli organizowany w Polsce finał rozgrywek esportowych ESL. Do tego doszły m.in. GDC 2020, E3 2020, Facebook F8, Google I/O 2020 i Microsoft Build 2020. Nie upiekło się nawet promocji na otwarcie sklepu Xiaomi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA