REKLAMA

Facebook woli dmuchać na zimne. Z powodu koronawirusa odwołał majową konferencję F8

Już dziś wiadomo, że zaplanowana na początek maja doroczna konferencja firmy się nie odbędzie, a przynajmniej nie w formie, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Wszystko oczywiście przez koronowirusa.  

28.02.2020 10.49
F8 odwołane
REKLAMA

Facebook ogłosił, że F8, zaplanowana na maj konferencja Facebooka, odbędzie się, ale w drastycznie zmienionej formie. Wszystko po to, by nie narażać jej uczestników na ryzyko zarażenia się koronowirusem.

REKLAMA

F8 zmieni się z wielkiej konferencji w serię lokalnych wydarzeń.

Nie będzie wielkiej imprezy w Kalifornii, zapowiadają przedstawiciele Facebooka, to zbyt niebezpieczne. Zamiast niej odbędzie się seria mniejszych lokalnych imprez, z których przynajmniej część będzie można oglądać, siedząc bezpiecznie w domowym zaciszu.

W obliczu rosnących obaw związanych z COVID-19, podjęliśmy trudną decyzję o rezygnacji z elementu bezpośrednich spotkań podczas tegorocznego F8. Na pierwszym miejscu postawiliśmy zdrowie i bezpieczeństwo naszych partnerów, programistów, pracowników i każdego, kto pomaga w organizowaniu F8. Planujemy zastąpić te spotkania organizacją lokalnych wydarzeń, wideo i materiałami do streamowania na żywo – ogłosił Facebook.

Konferencja odbywa się w maju, więc decyzja została podjęta zaskakująco szybko.

Konferencja zaplanowana została na początek maja, więc odwołanie jej na trzy miesiące wcześniej wydaje się ruchem ekstremalnie ostrożnym. W takich wypadkach jednak lepiej dmuchać na zimne. Lepiej też, czego wielu innych organizatorów zdaje się nie rozumieć, informacje o swojej decyzji przekazywać wcześniej niż później.

Organizatorzy IEM-u rozsierdzili kibiców, gdy ogłosili, że katowicki Spodek zostanie jednak przed nimi zamknięty, a mecze będą się odbywać przy pustych trybunach. Decyzja sama w sobie sensowna, została zakomunikowana o kilka dni za późno.

REKLAMA

Z kolei targi MWC w Barcelonie trwały w limbo „być albo nie być” tygodniami. Najpierw wycofywały się z nich po kolei pojedyncze firmy, a potem, po dniach plotek, pogłosek i chaosu informacyjnego, one same zostały zamknięte

Tymczasem Facebook odwołuje swoją konferencję trzy miesiące przed czasem. Nie ma chaosu, nie ma skandalu, nie ma pretensji, są za to zaoszczędzone pieniądze, które poszłyby na organizację imprezy, przeloty i hotele.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA