REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry

Game Developers Conference 2020 w innym terminie. Tak, znów koronawirus

Jedno z najważniejszych wydarzeń branży gier w roku podzieliło los Mobile World Congress. Z uwagi na obawy związane z pandemią koronawirusa COVID-19 wydarzenie GDC 2020 zostało przeniesione na późniejszy, na razie nieznany termin.

game developers conference 2020 koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Game Developers Conference to cykliczne wydarzenie branżowe, podczas którego najbardziej innowacyjne firmy w branży gier wideo dzielą się swoimi wynalazkami i pomysłami z innymi, zachęcając do ich wykorzystywania i kupowania. Jednak z uwagi na zagrożenie koronawirusem, konferencja… nie, nie została odwołana. Nie odbędzie się w terminie, ale podobno nie została całkowicie odwołana.

Game Developers Conference 2020 miała odbyć się w dniach 16-20 marca.

REKLAMA

Organizatorzy na razie nie podają nowego terminu, choć sugerują, że będzie to latem. Gdyby organizatorzy lekkomyślnie zignorowali zagrożenie pandemią, GDC 2020 i tak nie byłoby zbyt ciekawa. Zanim wydarzenie przeniesiono na nowy, nieznany czas, z obaw o bezpieczeństwo swoich pracowników z udziału zrezygnowali między innymi Microsoft, Unity, Amazon, Epic Games i Electronic Arts. Prawdopodobnie nowy termin zmieni decyzję tych firm.

Zwłaszcza że jest o czym rozmawiać. Do podboju rynku zbroją się platformy streamingowe, nowy Xbox i nowe PlayStation. Steam nie jest już jedynym gamingowym ekosystemem na rynku PC, a o uwagę graczy i deweloperów coraz skuteczniej i skuteczniej walczy AMD. Możemy być pewni, że wszystkim podmiotom w branży bardzo zależy, by GDC 2020 jednak się odbyło.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA