REKLAMA

Game Developers Conference 2020 w innym terminie. Tak, znów koronawirus

Jedno z najważniejszych wydarzeń branży gier w roku podzieliło los Mobile World Congress. Z uwagi na obawy związane z pandemią koronawirusa COVID-19 wydarzenie GDC 2020 zostało przeniesione na późniejszy, na razie nieznany termin.

29.02.2020 15.32
game developers conference 2020 koronawirus
REKLAMA

Game Developers Conference to cykliczne wydarzenie branżowe, podczas którego najbardziej innowacyjne firmy w branży gier wideo dzielą się swoimi wynalazkami i pomysłami z innymi, zachęcając do ich wykorzystywania i kupowania. Jednak z uwagi na zagrożenie koronawirusem, konferencja… nie, nie została odwołana. Nie odbędzie się w terminie, ale podobno nie została całkowicie odwołana.

REKLAMA

Game Developers Conference 2020 miała odbyć się w dniach 16-20 marca.

REKLAMA

Organizatorzy na razie nie podają nowego terminu, choć sugerują, że będzie to latem. Gdyby organizatorzy lekkomyślnie zignorowali zagrożenie pandemią, GDC 2020 i tak nie byłoby zbyt ciekawa. Zanim wydarzenie przeniesiono na nowy, nieznany czas, z obaw o bezpieczeństwo swoich pracowników z udziału zrezygnowali między innymi Microsoft, Unity, Amazon, Epic Games i Electronic Arts. Prawdopodobnie nowy termin zmieni decyzję tych firm.

Zwłaszcza że jest o czym rozmawiać. Do podboju rynku zbroją się platformy streamingowe, nowy Xbox i nowe PlayStation. Steam nie jest już jedynym gamingowym ekosystemem na rynku PC, a o uwagę graczy i deweloperów coraz skuteczniej i skuteczniej walczy AMD. Możemy być pewni, że wszystkim podmiotom w branży bardzo zależy, by GDC 2020 jednak się odbyło.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA