REKLAMA

Mac Pro 2019 i monitor Pro XDR Display od Apple’a trafią do sprzedaży „już jesienią”. A tak naprawdę to w grudniu

MacBook Pro 16 nie jest jedynym nowym sprzętem w ofercie Apple’a. Do portfolio firmy dołączyły właśnie oficjalnie komputer Mac Pro oraz monitor Pro Display XDR. Wiemy już, kiedy trafią do sprzedaży.

13.11.2019 14.13
mac-pro-2019-ceny-premiera
REKLAMA
REKLAMA

Zgodnie z tym, co ćwierkały od wczoraj ptaszki na Twitterze, Apple zaprezentował dzisiaj oficjalnie swoje nowe komputery. Co jednak ciekawe, firma nie zorganizowała w tym celu specjalnej konferencji prasowej. Zaproszono jedynie kilku wybranych celebrytów na kameralne pokazy.

Dzisiaj informacja o nowych produktach trafiły zaś od razu na stronę internetową firmy. Najważniejszą nowością jest bez wątpienia MacBook Pro z 16-calowym ekranem. Potwierdziło się w zasadzie wszystko, co wiedzieliśmy o nim wcześniej. Na tym jednak nie koniec nowości.

Mac Pro 2019 już oficjalnie

Na ten komputer fani firmy z Cupertino musieli czekać naprawdę długo. Apple latami nie odświeżał tej kategorii produktowej, ale już w zeszłym roku przekonywał profesjonalistów, że o nich nie zapomina. Po raz pierwszy Mac Pro 2019 został pokazany w czerwcu tego roku, a teraz dostał nową podstronę w Apple Store Online.

Apple nie przyjmuje jednak od razu na niego zamówień. W polskiej wersji sklepu można zresztą przeczytać, że będzie dostępny „już jesienią”. Brzmi to dziwnie, biorąc pod uwagę fakt, że mamy już listopad, ale to najwyraźniej błąd w tłumaczeniu. Na angielskiej wersji witryny widnieje w tym samym miejscu napis „this fall”.

Z kolei w informacji prasowej Apple wspomina o tym, że nowy Mac Pro zadebiutuje w grudniu.

REKLAMA

To sprzęt klasy stacji roboczej, który może korzystać z procesorów Xeon wyposażonych w 28 rdzeni i 1,5 TB pamięci operacyjnej. W obudowie znalazło się miejsce na osiem modułów wpinany przez PCIe. Do tego dochodzą karty graficzne AMD, a to wszystko w cenie od 5999 dol. w górę.

Razem z komputerem do sprzedaży trafi kosztujący 4999 dol. monitor Pro Display XDR. Tak, to ten sam panel o rozdzielczości 6K, do którego można dokupić metalową nóżkę za jedyne 999 dol. dzięki czemu wyświetlacz z podstawką kosztują o dolara mniej niż Mac Pro 2019 w bazowej wersji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA