REKLAMA

Motorola Razr z klapką i zginanym ekranem na pierwszych zdjęciach. Premiera w przyszłym miesiącu

Dobra wiadomość dla fanów telefonów z klapką. Motorola Razr powraca. Będzie konkurentem Galaxy Folda i Huaweia Mate X.

31.10.2019 15.14
Oto Motorola Razr z klapką i zginanym ekranem - pierwsze zdjęcia
REKLAMA
REKLAMA

Zanim nastała era smartfonów z dotykowymi ekranami, telefony miały klawiatury numeryczne z fizycznymi przyciskami. Producenci mimo to chcieli dać klientom większe wyświetlacze. Wpadli na pomysł, żeby w komórkach montować zawiasy i slidery.

Dzięki temu urządzenia tego typu łatwo było schować do kieszeni, a po ich otwarciu lub rozsunięciu dało się wygodnie pisać SMS-y. Jednym z najpopularniejszych składanych telefonów była Motorola Razr, która powróci teraz w nowej odsłonie.

Motorola Razr czy Motorola Fold?

Plotki o tym, że firma chce ożenić telefon z klapką ze światem dotykowych smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami, krążyły już od dawna. Było w nich więcej niż ziarno prawdy, a premiera urządzenia nastąpi już w przyszłym miesiącu, 13 listopada.

Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak, jak nowa Motorola Razr będzie wyglądać. Na szczęście ciekawość fanów marki została wreszcie zaspokojona. Dzisiaj do sieci trafiło pierwsze zdjęcie, które rzekomo przedstawia ten telefon.

motorola razr 2019 z klapka class="wp-image-1031072"

Nowa wersja telefonu Motorola Razr przypomina kultowy model Razr v3 z 2004 r.

Urządzenie to nie jest płaski podłużny prostopadłościan, który składa się na pół. W dolnej części umieszczono płetwę o grubości dwa razy większej niż samo urządzenie. Po złożeniu telefonu chroni ona przeciwległą krawędź.

Na ten moment nie wiemy na temat smartfona Motorola Razr nic więcej, ale jestem przekonany, że oficjalna premiera tego urządzenia wzbudzi wiele emocji. Jest to bowiem telefon inny niż wszystkie dostępne dziś w sprzedaży.

Warto przy tym przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy Motorola chce reaktywować markę Razr. Smartfon z tej linii z systemem Android pojawił się w 2011 r. aczkolwiek klapki w nim wtedy zabrakło.

Aktualizacja (31.10.2019 r., 20:35):

Evan Blass udostępnił kolejne dwa zdjęcia telefonu Motorola Razr. Widać na nich, że po rozłożeniu ekran nie będzie dużo dłuższy niż w normalnych smartfonach. Do tego w urządzeniu pojawi się dodatkowy, znacznie mniejszy wyświetlacz, który pozwoli podejrzeć np. powiadomienia lub godzinę bez ruszania zawiasu.

motorola razr class="wp-image-1031387"
motorola razr class="wp-image-1031396"
REKLAMA
motorola razr class="wp-image-1031393"
motorola razr class="wp-image-1031390"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA