Social media  / News

Na Instagram zawitał tryb ciemny. Jest zaskakująco ładny

Picture of the author
106 interakcji
dołącz do dyskusji

Ciemno wszędzie, dark mode wszędzie, co to będzie? Insta będzie. 

Instagram może i jest mocno spóźniony na imprezę, ale, gdy się już pojawił, zrobił to z klasą. Aplikacja wreszcie ma swój własny tryb ciemny, który w dodatku wygląda naprawdę przyzwoicie. Szczególnie na tle koszmarnego Messengera.

Tryb ciemny na Instagramie

Tryb ciemny staje się powoli trybem obowiązkowym.

Ciemny motyw Instagrama wygląda całkiem nieźle.

Miłośnicy ciemnych motywów mają co świętować. Tryb ciemny stał się najmodniejszym w tym sezonie dodatkiem do aplikacji, bez którego niemalże nie wypada się już pojawiać w Sklepie Google czy App Storze. Wprowadzają go z większym lub mniejszym powodzeniem wszyscy najwięksi gracze, choć trzeba przyznać, że nie każdy przesadnie się z tym spieszy.

Chrome dopiero niedługo (i to tylko być może, bo na razie ta funkcja jest testowana na eksperymentalnej przeglądarce Canary) pozwoli nam podmieniać tło wyświetlanych stron na ciemnoszare a czarne litery zastąpić białymi. Facebook, jak wydawało się długo, o trybie ciemnym w ogóle zapomniał.

Choć Messenger dostał swoje mroczne szaty pół roku temu, w głównej aplikacji Zuckerbergowego imperium nadal próżno ich wyglądać. Na Instagramie zaś pojawiły się one dopiero teraz i to też nie dla wszystkich. Ciemny motyw aplikacji jest dostępny dla tych użytkowników, którzy mają na swoich telefonach iOS-a 13 lub Androida 10 - czyli te z systemowym motywem ciemnym.

Wszystko albo nic. Tryb ciemny w Instagramie został wprowadzony dość zerojedynkowo.

Jeśli macie najnowszą wersję systemu operacyjnego, a mimo to nie widzicie nigdzie opcji zmiany motywu Instagrama z jasnego na ciemny, nie szukajcie dalej i nie przecierajcie oczu. Takiej opcji w aplikacji po prostu nie ma. Jedyną szansą na to, żeby zobaczyć Instagrama całego na czarno, jest zmiana kolorów systemu operacyjnego w ustawieniach telefonu.

Najwyraźniej kogoś w firmie nie mógł znieść myśli o tym, że profani mogliby mieszać jasny system z ciemną aplikacją, albo, co gorsza, ciemną aplikację z jasnym systemem. Zgroza.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst