REKLAMA

Na Instagram zawitał tryb ciemny. Jest zaskakująco ładny

Ciemno wszędzie, dark mode wszędzie, co to będzie? Insta będzie. 

08.10.2019 18.00
Instagram czarne tło
REKLAMA
REKLAMA

Instagram może i jest mocno spóźniony na imprezę, ale, gdy się już pojawił, zrobił to z klasą. Aplikacja wreszcie ma swój własny tryb ciemny, który w dodatku wygląda naprawdę przyzwoicie. Szczególnie na tle koszmarnego Messengera.

Jak włączyć tryb ciemny na Instagramie? class="wp-image-1016627"
Tryb ciemny na Instagramie

Tryb ciemny staje się powoli trybem obowiązkowym.

Ciemny motyw Instagrama gdzie włączyć? class="wp-image-1016630"
Ciemny motyw Instagrama wygląda całkiem nieźle.

Miłośnicy ciemnych motywów mają co świętować. Tryb ciemny stał się najmodniejszym w tym sezonie dodatkiem do aplikacji, bez którego niemalże nie wypada się już pojawiać w Sklepie Google czy App Storze. Wprowadzają go z większym lub mniejszym powodzeniem wszyscy najwięksi gracze, choć trzeba przyznać, że nie każdy przesadnie się z tym spieszy.

Chrome dopiero niedługo (i to tylko być może, bo na razie ta funkcja jest testowana na eksperymentalnej przeglądarce Canary) pozwoli nam podmieniać tło wyświetlanych stron na ciemnoszare a czarne litery zastąpić białymi. Facebook, jak wydawało się długo, o trybie ciemnym w ogóle zapomniał.

Choć Messenger dostał swoje mroczne szaty pół roku temu, w głównej aplikacji Zuckerbergowego imperium nadal próżno ich wyglądać. Na Instagramie zaś pojawiły się one dopiero teraz i to też nie dla wszystkich. Ciemny motyw aplikacji jest dostępny dla tych użytkowników, którzy mają na swoich telefonach iOS-a 13 lub Androida 10 - czyli te z systemowym motywem ciemnym.

Wszystko albo nic. Tryb ciemny w Instagramie został wprowadzony dość zerojedynkowo.

REKLAMA

Jeśli macie najnowszą wersję systemu operacyjnego, a mimo to nie widzicie nigdzie opcji zmiany motywu Instagrama z jasnego na ciemny, nie szukajcie dalej i nie przecierajcie oczu. Takiej opcji w aplikacji po prostu nie ma. Jedyną szansą na to, żeby zobaczyć Instagrama całego na czarno, jest zmiana kolorów systemu operacyjnego w ustawieniach telefonu.

Najwyraźniej kogoś w firmie nie mógł znieść myśli o tym, że profani mogliby mieszać jasny system z ciemną aplikacją, albo, co gorsza, ciemną aplikację z jasnym systemem. Zgroza.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA