Oprogramowanie  / News

Tryb ciemny dla każdej witryny internetowej. Chrome bardziej przyjazny nocnym markom

Rozwojowa wersja przeglądarki Chrome potrafi modyfikować stylowanie stron internetowych tak, by te nie raziły białym tłem podczas przeglądania w ciemnościach. Co więcej, robi to całkiem nieźle.

Znacie to? Ustawiacie ciemny motyw interfejsu dla systemu i aplikacji, bo chcecie, na przykład, korzystać z komputera nocą, przy zgaszonym świetle. I wszystko byłoby super, gdyby nie przeglądarka internetowa. A konkretniej witryna w niej otwarta, nagle oślepiająca nas swoim jasnym tłem. Chrome w wersji 78 ma nam w tym pomóc.

Funkcja wymuszania trybu ciemnego na stronach internetowych jest już dostępna do testowania w ramach kanału rozwojowego Canary przeglądarki Chrome. Funkcja ta jest jednak domyślnie ukryta, niżej znajdziecie przepis na jej włączenie. Działa ona na Chrome dla systemów macOS, Windows, Chrome OS, Android i linuksowych.

Jak włączyć tryb ciemny dla witryn w testowej wersji Chrome?

Jak zawsze w przypadku testowych wersji Chrome’a i ukrytych funkcji, nad którymi pracuje Google, trzeba się udać do zaawansowanego menu konfiguracyjnego przeglądarki, a więc należy wpisać w pasku adresu chrome://flags. W wyszukiwarce opcji należy odnaleźć Force Dark Mode for Web contents i następnie ją włączyć. Możemy przy tym wybrać które stylowanie chcemy zastosować.

chrome tryb ciemny witryny

Na razie nie jest jasne czy i kiedy funkcja ta trafi do normalnego Chrome’a, a więc tego z produkcyjnego kanału. Mamy jednak nadzieję, że Google szybko dopracuje nowy mechanizm. Czytanie na komputerze Internetu w nocy przy zgaszonym świetle będzie znacznie mniej męczące dla naszych oczu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst