REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Social Media - Poradniki /

Ciemny motyw Messengera już tu jest - poradnik jak włączyć na Androidzie i iPhonie

Tryb ciemny opanowuje aplikacje. Zarówno te, których używamy na komputerach, jak i mobilne. Facebook zafundował niespodziankę użytkownikom, którzy chcą korzystać z trybu ciemnego w Messengerze. Podpowiadamy, jak go włączyć na Androidzie i w iOS.

02.03.2019
18:41
facebook messenger cofanie wiadomości usuwanie
REKLAMA
REKLAMA

Tryb ciemny włączyłem, gdzie tylko mogłem. Korzystam z systemowego trybu na macOS, ale również zmieniam kolor interfejsu poszczególnych aplikacji, jeżeli tylko oferują one taką możliwość. Po ciemku korzystam zatem m.in. z Feedly, aplikacji Things, iA Writera na iPhonie. Od dziś również z Messengera.

Tryb ciemny w aplikacji Messenger - jak włączyć?

W aplikacji Messenger pojawiła się możliwości włączenia trybu ciemnego za pomocą sympatycznej sztuczki. Został on udostępniony w ten sposób, bo jak podkreślają właściciele aplikacji, nadal trwają prace nad jego wdrożeniem i nie wszystko może działać, jak należy.

 class="wp-image-897409"
 class="wp-image-897415"

Co zrobić by włączyć tryb ciemny? To bardzo proste - wystarczy wysłać sobie lub znajomemu emoji przedstawiające księżyc. Na poniższych grafikach zobaczycie zrzuty ekranu ze smartfona z Androidem (po lewej) i iPhone'a.

Po wysłaniu księżyca musicie kliknąć kilkakrotnie w emoji. Zobaczycie wówczas informację o znalezieniu trybu ciemnego i możliwości uruchomienia go w ustawieniach aplikacji. Ważne jest to, że nie każde emoji księżyca zadziała. W obu powyższych przypadkach funkcję udało się włączyć po wysłaniu półksiężyca. Po wejściu w ustawienia zobaczycie stosowny przełącznik.

 class="wp-image-897418"

Zmianie ulegnie cały interfejs - przede wszystkim lista konwersacji...

 class="wp-image-897421"

Oraz okno rozmowy.

Co zrobić, gdy nie można wywołać trybu ciemnego w Messengerze?

Jeżeli z jakichś powodów nie możecie włączyć trybu ciemnego w Messengerze sprawdźcie czy:

  • na waszym smartfonie zainstalowana jest ostatnia wersja Messengera
  • wysłaliście WŁAŚCIWY księżyc - w obu powyższych przypadkach zadziałało dopiero emoji tzw. wzrastającego sierpa (terminologię zaczerpnąłem z określeń faz Księżyca), nazywanego potocznie półksiężycem.

Messenger w trybie ciemnym prezentuje się znacznie lepiej niż tradycyjny, biały. Oczywiście moja ocena skrzywiona jest podejściem, o którym wspomniałem na początku - gdzie się da włączam tryb ciemny, zarówno na desktopie, jak i w aplikacjach na urządzeniach mobilnych.

REKLAMA

Smacznego!

Współpraca: Marcin Połowianiuk.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA