REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sposób na gry z PlayStation 4 na Androidzie. Remote Play dostępne dla wszystkich

Sony pozwoli posiadaczom smartfonów z Androidem wyświetlać na nich gry z konsoli PS4. Remote Play od teraz będzie dostępne dla wszystkich.

07.10.2019
12:09
remote play ps4 gra zdalna android google play
REKLAMA
REKLAMA

Posiadacze konsol PlayStation 4 lada moment będą mogli pobrać aktualizację systemu, która wprowadzi dwie przydatne nowości oprócz kolejnych usprawnień w kwestii łączności sieciowej oraz dźwięku. Jedną z nich są Imprezy wspierające do 16 osób jednocześnie.

Dużo ciekawsze jest wsparcie dla aplikacji Gra zdalna na Androida.

Remote Play, czyli inaczej Gra zdalna, to funkcja obecna w nowej konsoli Sony właściwie od samego początku. Powstała z myślą o wyświetlaniu gier z PS4 na przenośnej konsoli PS Vita. Wsparcie dla tego rozwiązania rozszerzono też na smartfony z systemem Android. Był tylko jeden haczyk: ta funkcja była dostępna wyłącznie na urządzeniach mobilnych marki Sony.

Nie można się oczywiście dziwić producentowi, że nie dzielił się swoim kodem z konkurencją i zrobił z Remote Play swój atut. Ta decyzja jest jednak o tyle ciekawa, że z biegiem lat aplikacja Gra zdalna trafiła przecież na smartfony i tablety z iOS-em oraz komputery z systemami macOS i Windows, a w świecie Androida blokada nadal była w mocy.

Na szczęście wreszcie gry z PS4 uruchamiane przez Remote Play pojawią się na wszystkich smartfonach i tabletach.

System do konsoli PS4 oznaczony 7.0.0 sprawi, że posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem będą mogli skorzystać z funkcji Remote Play. Czekamy teraz, aż nowe oprogramowanie trafi na konsole graczy, a aplikacja Gra zdalna na Androida zostanie udostępniona w sklepie Google Play wszystkim chętnym. Trafi ona na wszystkie urządzenia z Androidem 5.0 lub nowszym.

Co ciekawe rozszerzenie dostępności Remote Play zbiegło się w czasie z dwoma innymi wydarzeniami. Po pierwsze Apple udostępnił wreszcie natywne wsparcie dla kontrolerów DualShock 4 podłączanych przez Bluetooth w swoich systemach operacyjnych, dzięki czemu funkcja Remote Play w świecie iPhone’ów i iPadów stała się wreszcie naprawdę użyteczna.

Po drugie z letargu obudził się Microsoft.

REKLAMA

Największy konkurent Sony na rynku gier wideo rusza przecież właśnie ze swoją własną usługą streamingu gier. Aplikacja o nazwie xCloud od Microsoftu będzie jednocześnie odpowiedzią na niedostępną w Polsce usługę PlayStation Now (która polega na streamingu obrazu gry uruchomionej na serwerze) oraz właśnie Remote Play (gdzie gra uruchamina jest na konsoli domowej).

Rychły debiut xCloud mógł przekonać producenta konsol PlayStation 4 do zmiany dotychczasowej strategii. Zamiast dalej robić z aplikacji Gra zdalna atut smartfonów Xperia, które dla przedsiębiorstwa nie są lukratywną gałęzią biznesu, firma woli dać użyteczną funkcję swoim klientom, którzy zdecydowali się na smartfony innych firm niż Sony.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA