REKLAMA

Odczyty z twojego Apple Watcha nie są prawidłowe? Apple ma odpowiedź: nosisz go źle

Instrukcja noszenia zegarka? Brzmi to co najmniej dziwnie, ale Apple nie zraża się konwenansami i wyjaśnił, w jaki sposób powinniśmy nosić jego produkt, by działał prawidłowo.

19.10.2019 08.38
Odczyty z twojego Apple Watcha nie są prawidłowe? Nosisz go źle
REKLAMA
REKLAMA

Apple zaktualizował artykuł pomocy technicznej dotyczący Apple Watcha, co wychwycił serwis Apple Insider. Zawiera on szczegółowe informacje o materiałach, z których został wykonany zegarek i paski do niego, ale również instruuje na temat sposobu noszenia Watcha.

Apple opisuje na swojej stronie zegarki 1., 3., 4. i 5. generacji.

Najciekawszy fragment instrukcji dotyczy dopasowania Apple Watcha.

Zacznijmy od obrazka:

 class="wp-image-1023115"

Producent tłumaczy, że prawidłowe dopasowanie Watcha jest kluczem nie tylko do wygody użytkowania, ale również dokładnych odczytów z czujników umieszczonych w zegarku. Przykładowo najnowszy Apple Watch 5 wyposażony został w elektryczny czujnik tętna i optyczny czujnik tętna drugiej generacji.

Trzymasz go źle Nosisz go źle.

Wyjaśnienia producenta wydają się nie tylko racjonalne, ale i logiczne. Sprzęt oferuje funkcje, które wymuszają określony sposób korzystania z niego. Siła skojarzeń jest jednak tak duża, że bardzo szybko w kontekście instrukcji przypomniano słynne słowa Steve'a Jobsa: trzymasz go źle. A w zasadzie ich daleko idącą parafrazę.

Jobs odniósł się w 2010 r. do  problemu polegającego na tym, że konkretny sposób trzymania iPhone’a 4 miał wpływ na antenę urządzenia. Jego słowa brzmiały dokładnie: „Po prostu unikaj trzymania go w ten sposób”, ale do historii przeszły w powyższej skróconej formie.

Dziś Apple jest równie nieskory do przyznawania się do błędów, ale potrafi też dmuchać na zimne. I to w tym kontekście należy spojrzeć na instrukcję obrazkową, która w bardzo prosty, by nie powiedzieć łopatologiczny sposób wyjaśnia, jaki jest prawidłowy sposób noszenia Watcha.

Apple'owi wielekroć dostało się rykoszetem po słynnej odpowiedzi Steve'a Jobsa. Gdy wybuchł skandalik dotyczący niszczenia mebli przez głośnik HomePod, sami parafrazowaliśmy słowa szefa firmy w naszym tekście pt. Klienci stawiają go źle. Homepod potrafi uszkodzić drewniane meble.

Apple ma na koncie wiele mniejszych i większych wpadek , które tygodniami rozgrzewały media zajmujące się nowymi technologiami. Antennagate, bendgate, chargergate czy spowalnianie iPhone'ów, to tylko niektóre z nich. Tym bardziej ciekawe i pouczające jest, jak firma stara się chronić przed kolejnymi. Robi to oczywiście w bardzo amerykański sposób.

REKLAMA

Przypomina się anegdota mówiąca, że jeden z kierowców ze Stanów Zjednoczonych pozwał koncern motoryzacyjny za to, że w instrukcji obsługi nie napisano o konieczności trzymania kierownicy podczas jazdy. Pozbawiony tej wiedzy Amerykanin miał doprowadzić do wypadku, ale winę zrzucił na producenta.

Mimo wszystko warto pamiętać, że jeżeli odczyty z Apple Watcha nie są prawidłowe, jest wielce prawdopodobne, że nosimy go źle.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA