REKLAMA

Sierpień przyniesie świetne gry w ramach PS Plus i Gry z Gold - pełna lista

Sony i Microsoft co miesiąc w ramach swoich bazowych abonamentów lojalnościowych udostępniają kolejne darmowe gry. W sierpniu zarówno posiadacze PlayStation 4 jak i Xbox One mają się z czego cieszyć.

31.07.2019 17.27
Świetne tytuły w ramach PS Plus i Gry z Gold na sierpień 2019 r.
REKLAMA
REKLAMA

Kupując PlayStation 4 lub Xbox One warto pamiętać, że tylko część z funkcji tych konsol zawarta jest w cenie. Przymierzając się do doświadczeń premium, rozumianych przez Sony czy Microsoft chociażby jako możliwość grania online, należy przygotować się na wydatek ponad 200 zł rocznie. By go nam nieco osłodzić, obie firmy co miesiąc udostępniają abonentom kolejne darmowe gry. Dopóki płacimy abonament, możemy bawić się pełnymi wersjami tych gier, bez żadnych ograniczeń.

Jakość udostępnianych gier jest różna. Czasem są to kultowe klasyki, z bardzo rzadka nadal gorące nowości, a najczęściej są to niskobudżetowe gry niezależne. W nadchodzącym miesiącu jednak od obu firm otrzymamy naprawdę zacne tytuły. Zacznijmy od rynkowego lidera.

PS Plus na sierpień 2019 r. – Wipeout Omega Collection i Sniper Elite 4.

Wipeout to absolutnie kultowa już seria gier wyścigowych, której celem od zawsze było pokazanie mocy drzemiącej w konsolach PlayStation. I choć znaczenie marki Wipeout nieco już przygasło, tak niemal każdy wydany w jej ramach tytuł był absolutnie genialny. Przy okazji zazwyczaj też diabelnie trudny i szybki. Wipeout Omega Collection to kolekcja gier Wipeout HD, Wipeout Fury i Wipeout 2048 w stałych 60 klatkach na sekundę i w Full HD na PS4 i dynamiczne Ultra HD na PS4 Pro. Możemy rozegrać tryb kariery, ścigać się online lub grać we dwoje na podzielonym ekranie.

Sniper Elite 4 to z kolei gratka dla fanów shooterów zorientowanych na – jak sam tytuł sugeruje – granie snajperem. To bardzo rzadko występujący w naturze reprezentant tego rodzaju zabawy, co automatycznie zwiększa jego atrakcyjność. Ale i bez tej przewagi to dobra gra i część bardzo lubianej serii, która przeniesie nas do realiów II wojny światowej.

Gry z Gold na sierpień 2019 r. – Gears of War 4, Forza Motorsport 6, Torchlight i Castlevania: Lords of Shadow.

Microsoft w tym miesiącu spisał się na medal. Postawił przede wszystkim na tak zwane gry ekskluzywne i to te wysoko oceniane. Gears of War 4 to nieco wtórny względem poprzednich odsłon, ale nadal bardzo satysfakcjonujący arcade’owy shooter z trzeciej osoby. Doskonały tryb kampanii, który możemy przejść sami lub w trybie kooperacji (online lub podzielony ekran) i popularny tryb multiplayer to niewątpliwe walory najnowszych Gearów. Gra jest też pokazem możliwości graficznych konsol Xbox One, w szczególności Xbox One X.

Forza Motorsport to jedna z najlepszych serii nibysymulacyjnych gier wyścigowych w historii. Szósta część udostępniona w ramach Gier z Gold jest nadal świeża, więc możemy liczyć na innych graczy na serwerach do wspólnej zabawy. A nawet jeśli nie – to znakomita gra z mnóstwem samochodów, tras, świetnym modelem jazdy i genialną oprawą graficzną.

REKLAMA

Listę zamykają dwie gry na konsole Xbox 360, zgodne z Xbox One. Pierwszą z nich jest Torchlight, a więc bardzo przyjemny i dopracowany hack&slash od twórców Diablo, drugą zaś Castlevania: Lords of Shadow, a więc bardzo udany reprezentant z niezrozumiałych dla mnie przyczyn wymierającego gatunku slasherów.

Dobrej zabawy!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA