REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Które iPhone'y i iPady dostaną iOS 13? Oto pełna lista urządzeń

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów zazwyczaj cieszą się bardzo długim okresem, w jakim otrzymują na swoje urządzenia aktualizacje rozwojowe. Nic jednak nie trwa wiecznie, a poniższe urządzenia nie zobaczą już nigdy iOS-a 13 i iPadOS-a.

04.06.2019
13:29
Sprawdź czy dostaniesz aktualizację do iOS 13 lub iPadOS
REKLAMA
REKLAMA

Wcale nie trzeba wydawać ogromnych kwot, by sprawdzić czym właściwie jest oprogramowanie od Apple’a i jakie są jego możliwości. Nikt nam przecież nie każe kupować najnowszych modeli iPhone’ów i iPadów, a te z lat ubiegłych są przecież znacznie tańsze od aktualnie sprzedawanych. A Apple bardzo długo zapewnia swoim urządzeniom wsparcie techniczne, przynajmniej porównując go z konkurencją na rynku mobilnym.

Długo nie oznacza jednak wiecznie. Niektóre z nowości programowych potrzebują wydajniejszych układów scalonych, stare urządzenia muszą w końcu zostać odcięte od rozwijanego systemu. Dlatego też za każdym razem, gdy pojawia się nowy system od Apple’a, jedno z istotniejszych pytań brzmi: a kto go właściwie dostanie?

Aktualizacja do iOS 13 – który iPhone ją dostanie?

iOS 13 to znaczne usprawnienia w zakresie szybkości działania systemu. Ten ma znacznie szybciej pobierać dane z App Store, uruchamiać aplikacje a także uwierzytelniać użytkownika za pomocą twarzy. Nowy system to również obsługa Zaloguj z Apple, a także zupełnie nowy, ciemny motyw interfejsu oraz wiele innych zmian.

 class="wp-image-949250"

iOS 13 jesienią trafi na telefony iPhone w wersji ostatecznej (wersja testowa, deweloperska, jest już dostępna). Dostępny będzie dla telefonów iPhone 6s i nowszych. To niestety oznacza, że posiadacze telefonów iPhone 6/6 Plus i starszych muszą powoli zacząć rozważać wymianę telefonu na nowszy.

Aktualizacja do iPadOS – który iPad ją dostanie?

iPadOS to fork systemu iOS, przeznaczony wyłącznie dla tabletów. Nie zmienia się jednak tylko nazwa, Apple zapewnił użytkownikom iPadów mnóstwo nowości, coraz bardziej upodabniając urządzenia te do pecetów. Pojawiła się obsługa zewnętrznych pamięci masowych i zasobów sieciowych, bardziej rozbudowany menadżer plików, desktopowa wersja Safari czy możliwość wyświetlania widżetów na pulpicie.

REKLAMA
 class="wp-image-949409"

iPadOS, podobnie jak iOS 13, pojawi się jesienią. Nie wszystkie tablety Apple’a przejdą jednak na nowy system. Stara wersja iPada Air i iPad Mini 3 nadal będą pracowały pod kontrolą iOS-a i prawdopodobnie warto zacząć rozważać zakup nowych urządzeń. iPadOS trafi do iPada mini 4 i iPada mini z 2019 r., do wszystkich iPadów Pro, do iPada z 2017 r. i 2018 r. oraz do najnowszego iPada Air.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA