REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sony Xperia 1 w zestawie z najlepszymi słuchawkami Bluetooth Sony. Są pierwsze ceny

Sony Xperia 1 trafi na rynek już niebawem, a właśnie poznaliśmy jej cenę, prawdopodobnie na skutek zbyt szybkiej emisji banera reklamowego. Będzie drogo, ale w zestawie znajdą się rewelacyjne słuchawki Sony.

27.05.2019
15:45
sony xpria 1
REKLAMA
REKLAMA

Sony Xperia 1 to zupełnie nowe rozdanie wśród sztandarowych smartfonów japońskiego producenta. Zmienia się nie tylko nazewnictwo, ale i duża część filozofii stojącej za produktem. Smartfon został zaprezentowany podczas targów MWC w Barcelonie.

Mieliśmy okazję zobaczyć Xpierią 1 na żywo, ale nie mogliśmy wziąć jej do rąk, ponieważ urządzenie nie miało finalnej wersji oprogramowania.

Sony Xperia 1 pojawiła się też w Polsce na targach Electronics Show, ale ponownie, sprzęt nie miał jeszcze ostatecznej wersji systemu, w związku z czym można było na nim uruchomić tylko demo technologiczne.

Polska premiera Sony Xperii 1 coraz bliżej

Oficjalną cenę Xperii 1 powinniśmy poznać już w piątek. Dociekliwi internauci trafili jednak na baner reklamowy, który zdradził polską cenę tego urządzenia.

Sony Xperia 1 w zestawie ze słuchawkami Sony WH–1000XM3 ma kosztować 4399 zł. Na ten moment nie wiemy jeszcze nic o zestawach handlowych, ani o warunkach (przed)sprzedaży. Sony już wielokrotnie w przypadku poprzednich smartfonów uruchamiało przedsprzedaż z wartościowymi dodatkami, więc możliwe, że teraz widzimy tę samą strategię.

Sony WH-1000XM3 recenzja class="wp-image-856589"

Słuchawki Sony 1000X M3 to obecnie najlepsze na rynku słuchawki Bluetooth wyposażone w system aktywnej redukcji szumu. Ich cena na wolnym rynku wynosi ok. 1400 zł, co oznacza, że Xperia 1 w zestawie kosztuje realnie 2999 zł.

Na razie nie wiemy, czy Sony Xperia 1 pojawi się w zestawie z tańszym modelem słuchawek, lub bez żadnego gadżetu, za to w niższej cenie. Jeżeli nie, kwota 4399 zł będzie najwyższą, w jakiej debiutował kiedykolwiek smartfon Sony.

Sony Xperia 1 to zupełnie nowe podejście do sztandarowego smartfona

Sony Xperia 1 na wielu polach będzie przełomowym smartfonem dla Japończyków. Będzie pierwszym sztandarowym smartfonem z ekranem o kinowych proporcjach 21:9, podobnie jak miało to miejsce w Xperii 10 i 10 Plus. Wyświetlacz Xperii 1 będzie miał przekątną 6,5 cala, rozdzielczość aż 4K i do tego będzie wykonany w technologii OLED HDR. Możemy więc oczekiwać rewelacyjnej jakości obrazu.

sony xperia 1 class="wp-image-893707"

W kwestii podzespołów również nie będzie na co narzekać. Serce smartfona to procesor Snapdragon 855, wspierany przez 6 GB RAM i pamięć 128 GB.

Najważniejszy może się jednak okazać aparat. Po raz pierwszy znajdziemy w Xperii potrójny moduł:

  • aparat główny 12 megapikseli (matryca 1/2,6 cala z wielkością piksela 1,4μm) z obiektywem f/1.6 z optyczną stabilizacją obrazu (26 mm),
  • moduł tele 12 MP (matryca 1/3,4 cala, 1,0 μm) z powiększeniem x2 (52 mm), światłem f/2.4 i optyczną stabilizacją obrazu,
  • moduł szerokokątny 12 MP (matryca 1/3,4 cala, 1.0μm), z obiektywem o kącie widzenia 135 stopni i z jasnością f/2.4.

Do tego dostaniemy znany z aparatów Sony autofocus Eye AF i zaawansowany tryb wideo Cinema Pro.

REKLAMA
sony xperia 1 class="wp-image-893716"

Więcej szczegółów poznamy w piątek. Wtedy też powinniśmy poznać oficjalną cenę Xperii 1 na polskim rynku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA