REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Fatalny start składanych smartfonów: duży sklep anulował wszystkie zamówienia na Galaxy Folda

Huawei Mate X skończył się, zanim zdążył się rozpocząć. Premiera Samsunga Galaxy Fold jest wstrzymana, a sklepy zaczynają anulować zamówienia. Czy początek składanych smartfonów mógł zacząć się gorzej?

24.05.2019
19:19
Best Buy anuluje wszystkie zamówienia na Samsunga Galaxy Fold
REKLAMA
REKLAMA

Po wycofaniu Samsunga Galaxy Fold z rynku nadal nie wiemy, kiedy poprawiona wersja urządzenia trafi do sprzedaży. Samsung twierdzi, że znalazł już przyczynę usterek ekranu i zdążył ją wyeliminować. Pojawiły się też zapowiedzi, że nowa data rynkowej premiery pojawi się niebawem, ale nadal nie znamy konkretów.

Najwięksi entuzjaści technologii, którzy postanowili wyłożyć 2 tys. dol. na przedpremierowe zamówienie Folda, stoją teraz w rozkroku. Mogą oczywiście anulować zamówienie, ale hej, przecież wtedy stracą okazję do bycia najpierwszymi posiadaczami tego urządzenia. Co zatem robić, skoro każdy kolejny dzień dłuży się coraz bardziej?

Amerykański sklep Best Buy ma dość ciszy Samsunga, więc anuluje wszystkie przedpremierowe zamówienia na Samsunga Galaxy Fold.

Zarząd sieci Best Buy ma dość czekania na decyzję Samsunga. Sieć poinformowała klientów, że wycofuje zamówienia na składany smartfon Samsunga.

Jeżeli w ciągu najbliższego tygodnia Samsung nie poda konkretów odnośnie nowej daty premiery, inne amerykańskie sieci będą zmuszone pójść śladem sklepów Best Buy. Graniczną datę jest 31 maja. Jeżeli do tego dnia Samsung nie poda nowej daty rynkowej premiery Folda, wszystkie przedpremierowe zamówienia będą musiały zostać anulowane na skutek prawa obowiązującego w Stanach Zjedoczonych.

Samsung ma więc mało czasu na ogłoszenie konkretów, jeżeli nie chce jeszcze bardziej rozczarować swoich najwierniejszych klientów.

Nie tylko Samsung ma pod górkę. Huaweia Mate X możemy wcale nie zobaczyć na rynku.

Na skutek wpisania Huaweia na czarną listę Trumpa, operatorzy ze Stanów Zjednoczonych, ale także Tajwanu i Japonii, masowo wycofują Mate’a X z oferty. Do tego Google usunął Mate’a X ze strony Android.com.

Sytuacja Huaweia zmienia się bardzo dynamicznie, niestety wyłącznie na niekorzyść firmy. Bardzo możliwe, że Mate X nie doczeka się premiery rynkowej, a po szumnych zapowiedziach zostaną tylko wspomnienia.

A może to sygnał, że trzeba trochę zwolnić?

Problemy Samsunga Galaxy Fold wynikały z wadliwej konstrukcji zawiasu, a więc urządzenie nie zostało odpowiednio dobrze przetestowane przed premierą. Brało się to prawdopodobnie na skutek wyścigu zbrojeń między Samsungien, a Huaweiem. Obie firmy chciały pokazać swoje składane urządzenie jako pierwsze. Teraz widzimy, czym kończy się taki sprint.

REKLAMA

A może to sygnał, że rynek powinien trochę zwolnić? Że wypuszczanie dwóch serii sztandarowych smartfonów w roku to trochę za dużo? Że dokładanie do niej trzeciej odnogi składanych smartfonów to karkołomne zadanie?

Skoro nawet Samsung - gigant rynku mobilnego - nie jest w stanie odpowiednio przetestować swoich smartfonów przed premierą (i to nie pierwszy raz…), to czy z rynkiem wszystko jest w porządku? Przyjemnie jest obserwować rozwój technologii, ale jeszcze lepiej widzieć, kiedy ta technologia jest niezawodna. Bez tego użytkownicy będą jedynie betatesterami, którzy na dodatek płacą za możliwość testowania urządzeń. Rynek nie powinien działać w ten sposób.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA