REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Moc jest silna w cyfrowym świecie. Przegląd aktualnych promocji na gry z serii Star Wars na różne platformy

Entuzjaści gier cyklu Gwiezdne wojny nie są rozpieszczani, od kiedy prawa do niego przejęło Electronic Arts. Na otarcie łez mamy jednak gry sprzed lat, które teraz można pobrać bez dodatkowych opłat lub kupić za naprawdę niewielkie pieniądze.

06.05.2019
13:13
Star Wars Battlefront 2
REKLAMA
REKLAMA

Przez lata od zawarcia umowy pomiędzy wydawcą a Disneyem dostaliśmy jedynie garstkę gier mobilnych i dwie odsłony sieciowej strzelaniny Battlefront, gdzie dopiero w drugiej pojawiła się - i to króciutka - kampania fabularna. Do tego zapowiadająca się nieźle gra Star Wars z otwartym światek od EA Worldwide została skasowana.

Co prawda już w tym roku ma na sklepowe półki trafić Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn Entertainment, który może okazać się godnym następcą wspominanego przeze mnie niedawno The Force Unleashed, ale to nadal mało. Duchowych spadkobierców takich serii jak Jedi Knight, Knights of the Old Republic czy symulatorów X-Wing oraz TIE Fighter nadal ze świecą szukać.

Na szczęście fani uniwersum Star Wars mogą sobie przypomnieć teraz kultowe gry Lucasarts. W minioną sobotę miłośnicy uniwersum stworzonego przez George’a Lucasa obchodzili swoje święto. Z tej okazji wiele starych i kultowych gier z cyklu Star Wars zostało przecenionych. Wybrane tytuły trafiły też do usług abonamentowych. Zebrałem informacje na temat aktualnych promocji w jednym miejscu.

star wars the force unleashed 4 class="wp-image-930452"

Gry z cyklu Star Wars na PC bez dodatkowych opłat w Origin Access

Origin Access to subskrypcja, którą mogą wykupić gracze korzystający z komputerów osobistych. Dzięki temu abonenci mogą uruchamiać wybrane tytuły bez dodatkowych opłat. Czerpią też inne profity, takie jak np. możliwość testowania wybranych gier Electronic Arts przed premierą.

Do biblioteki Origin Acess dołączył teraz tuzin gwiezdnowojennych tytułów. Perełką jest kultowe Jedi Knight: Jedi Academy. To gra akcji, w której gracz wciela się ucznia tytułowej akademii prowadzonej przez Luke’a Skywalkera. Jego mentorem zostaje Kyle Katarn, bohater poprzednich odsłon serii.

Oprócz tego w ramach Origin Acess gracze mogą liczyć na takie gry jak Battlefront 2 z 2005 roku, Republic Commando, Rogue Squadron 3D, Dark Forces, Shadows of the Empire, X-Wing Alliance, Jedi Knight: Mysteries of the Sith, Galactic Battlegrounds Saga, Starfighter, Episode 1 Racer i Rebellion.

 class="wp-image-849269"

Gry z cyklu Star Wars - promocje w Xbox Store

W sklepie Microsoftu przecenione zostały 3 gry Star Wars na konsolę Xbox One. Star Wars Battlefront II z 2018 r. można kupić już za 30 zł. Pierwsza część cyklu kosztuje zaś 22 zł. Star Wars Battlefront. Zestaw Hoth kosztuje zaś 38,94 zł.

W sklepie Microsoft można nabyć też teraz tytuł dla dzieci i dorosłych w każdym wieku, czyli Lego Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy za 100 zł. Zaledwie za 10 zł więcej można kupić tę grę w edycji Deluxe.

Przecenione zostały również gry na konsolę Xbox 360, które można uruchomić na sprzętach z rodziny Xbox One dzięki funkcji wstecznej kompatybilności. Z pełną listą gier można zapoznać się na stronie sklepu.

Oprócz tego wybrane gry z cyklu Star Wars już wcześniej były częścią abonamentu Xbox Game Pass. Subskrybenci mogą pobrać m.in. jedną z najlepszych gier z gatunku RPG, czyli Knights of the Old Republic oraz obie części The Force Unleashed.

 class="wp-image-725010"

Gry z cyklu Star Wars - promocje w GOG

Kultowe gry można kupić teraz również w polskim sklepie GOG. Przecenione zostało aż 25 tytułów. Wśród nich znalazły się takie perełki jak Star Wars Battlefront z 2004 roku pozbawiony zabezpieczeń DRM za 29,79 zł, obie części Knights of the Old Republic (po 13,29 zł za każdą), Jedi Academy (również za 13,29 zł) oraz gry z serii Lego. Z pełną listą można zapoznać się na stronie GOG.

REKLAMA

Gry z cyklu Star Wars - promocje w Steam

Steam nie chciał być gorszy. Również i tutaj przeceniono głównie te starsze tytuły takie jak Battlefront z 2004 i 2005 roku, KOToR-y oraz serię Jedi Knight. Oferta widoczna na promocyjnej stronie internetowej przygotowanej przez Valve jest zbliżona zarówno pod względem dostępnych tytułów, jak i cen do tej, którą przygotował GOG.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA