1. Spider's Web
  2. Technologie

Telewizory, telefony, gadżety. Niedziela to ostatnia szansa na zwiedzenie Electronics Show 2019

Patronat medialny

Największe targi elektroniki użytkowej w Polsce niedługo będą miały się ku końcowi. Electronics Show 2019 potrwają do niedzieli. Warto je odwiedzić, organizator zadbał o moc atrakcji.

11.05.2019
15:42
electronics show 70

Electronics Show 2019 to już druga edycja targów zorganizowanych z myślą o wszystkich fanach nowych technologii. Do końca niedzieli w PTAK Expo w Nadarzynie pod Warszawą można zobaczyć najnowsze gadżety – od telefonów, przez pojazdy elektryczne, do sprzętu wykorzystywanego w misjach kosmicznych. Atrakcji zdecydowanie nie brakuje. A należą do nich:

Strefa dźwięku na Electronics Show 2019 i elektryzujące pojazdy.

Na targach można przetestować sprzęty takich firm jak JBL czy hama. Ten drugi producent przygotował oddzielny pokój ze sprzętem audio, w którym można przetestować, między innymi, sterowane głosowo głośniki oraz najnowsze gadżety do odtwarzania muzyki. JBL z kolei kusi pokazami tańca breakdance, które stanowią tło do prezentacji głośników JBL Partybox z wbudowaną funkcją kolorofonu. Hama dodatkowo prowadzi na terenie swojego stoiska punkt darmowego serwisu telefonów.

tesla-electronics-show-6 class="wp-image-717204"

Omawiane targi to świetna okazja do sprawdzenia wyjątkowo modnych samochodów marki Tesla. Na szczęście na Electronics Show pojawiły się również i bardziej przystępne pojazdy. Na stoisku Skymaster można sprawdzić elektryczne rolki, hulajnogi, jeździki i deskorolki.

Kosmiczna kuchnia i wirtualna rzeczywistość.

Jak nowoczesna technika znajduje odzwierciedlenie w sprzęcie AGD?Najnowsze gadżeciarskie dodatki do kuchni prezentują, między innymi, Whirlpool, Nespresso, Philips, BSH, Gerlach, Unilever, Aged, czy Groupe Seb. Spodziewajcie się wielu pokazów gotowania na żywo i darmowych degustacji jedzenia przygotowanego na inteligentnych kuchenkach i patelniach wykonanych przy użyciu technologii kosmicznych.

Nie zabrakło też stanowisk do zabawy z wirtualną rzeczywistością. Sporo atrakcji z tej kategorii podczas Electronics Show 2019 przygotował Samsung. Na stoisku firmy znalazła się konstrukcja, w której gracz przypinany jest pasami. Aby na nią wejść, trzeba stanąć na małej drabince. Po zapięciu pasów i założeniu gogli na głowę osoba decydująca się na udział w demie trafia do kokpitu samolotu, który potrafi się obracać. Inne demo pozwalało poczuć się jak kolarz. Konstrukcja przypominająca kształtem rower również jest ruchoma. Na Electronics Show 2019 tego typu stanowisk jest więcej, w tym na stoisku Nintendo.

OLED-y z SI, QLED-y z 8K i premiera telewizorów Philips Performance.

electronics show 2019 philips performance class="wp-image-935309"

Entuzjaści kina domowego mogą zwiedzać stanowiska wiodących firm na rynku, które prezentują swoje najbardziej zaawansowane rozwiązania. Philips TV wykorzystał wydarzenie, by pokazać po raz pierwszy w naszym kraju telewizory z linii Philips Performance, określane jako „jedyny telewizor dla każdego”. Na Electronics Show 2019 można również podziwiać piękne OLED+ z podświetleniem Ambilight i autorskimi rozwiązaniami Philips TV. Nieopodal, na stoisku LG, można sprawdzić telewizory OLED ze sztuczną inteligencją.

Samsung na swoim stanowisku prezentuje z kolei najnowsze telewizory QLED z procesorami do rekonstrukcji obrazu. Możecie na własne oczy przekonać się w jaki sposób te sprzęty przetwarzają sygnał w niższej jakości, inteligentnie starając się podnieść jego szczegółowość do rozdzielczości 4K lub nawet 8K.

To tylko niektóre z licznych atrakcji. Jak dojechać na Electronics Show 2019?

Najciekawsze opisujemy w naszej wyczerpującej relacji z targów. Na targi można dostać się bezpłatnie z centrum Warszawy, z przystanku Centrum 03 zlokalizowanego obok Domu Towarowego Wars, przy ulicy Marszałkowskiej, nieopodal wyjścia ze stacji metro Centrum. Autobusem można też wrócić za darmo do Warszawy z przystanku Paszków 02 zlokalizowanego na parkingu Ptak Warsaw Expo.

Goście mogą dotrzeć też na teren targów autobusami komunikacji miejskiej. Na teren Ptak Warsaw Expo jeżdżą linie 703 i 711 z zajezdni Krakowska P+R do przystanku Paszków lub linia 733 do przystanku Centrum Mody. Podróżujący z Dworca Centralnego powinni najpierw wsiąść w tramwaj linii 7 lub 9 w kierunku Krakowska P+R. Na ostatnim przystanku należy przesiąść się w autobus linii 703, 711 lub 733. Aby dotrzeć na teren targów, trzeba wysiąść na przystanku Paszków lub Centrum mody.

Goście, którzy będą podróżować z Dworca Zachodniego, powinni udać się na przystanek autobusowy i skorzystać z linii 154 w kierunku Krakowska P+R. Na ostatnim przystanku należy się przesiąść do linii 703, 711 lub 733 i wysiąść na przystanku Paszków lub Centrum Mody.

Ptak Warsaw Expo ulokowane jest bezpośrednio przy trasie S8 w kierunku na Katowice. Należy skorzystać ze zjazdu na Paszków. Dojazd z lotniska Okęcie zajmie około 10 minut, a z centrum Warszawy ok. kwadransa.

Patronat medialny
Najnowsze