Sprzęt  / News

Samsung Galaxy Note 10 w dwóch rozmiarach. Oto, co wiemy o nadchodzącym smartfonie Koreańczyków

Powoli zbliżamy się do premiery kolejnej generacji Galaxy Note, co oczywiście oznacza, że w sieci zaczynają pojawiać się przecieki wszelkiej maści. Ten jest akurat całkiem ciekawy.

Jeśli bowiem się potwierdzi, Galaxy Note 10 pojawi się w dwóch rozmiarach. Jak widać, Samsung chce dawać swoim klientom jak najszerszy wybór. Wystarczy spojrzeć na obecną generację Galaxy S10 i liczbę wersji różniących się od siebie przekątnymi ekranu. Wybór ten w Note 10 będzie trochę mniejszy.

Samsung Galaxy Note 10 - dwie przekątne do wyboru

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że najnowsze Note'y będą sprzedawane w wersji z ekranem o przekątnej 6,28" i trochę większym - 6,75". Oprócz różnych rozmiarów ekranu, Note 10 będzie dzielił się na wersje współpracujące z technologią 5G i na te, których możliwości kończyć się będą na obsłudze sieci LTE.

Żeby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, mniejsze Note'y będą wyposażone w trochę gorszą konfigurację fotograficzną. Zamiast czterech obiektywów z tyłu, montowanych w Note'ach o przekątnej 6,75, te mniejsze dostaną o jeden obiektyw mniej. Do tego dochodzą oczywiście różne pojemności wbudowanej pamięci i różne procesory (chyba że nowy Note będzie sprzedawany tylko z Exynosami).

W praktyce oznacza to, że najwyższa wersja nowego Note'a będzie miała przekątną 6,75", cztery obiektywy z tyłu i będzie współpracowała z częstotliwościami sieci 5G. Cena takiej konfiguracji (i innych) pozostaje oczywiście tajemnicą, ale podejrzewam, że nie będzie to tania rzecz. To w końcu sztandarowy model Samsunga, stworzony z myślą o bardzo wymagających użytkownikach, którzy dodatkowo upierają się do korzystania z rysika.

Z Galaxy Note 10 mogą zniknąć wszystkie fizyczne przyciski

Jest to jak na razie najciekawsza plotka o nowym modelu Samsunga. Mówiąc szczerze - jakoś nie jestem w stanie uwierzyć, żeby w telefonie wyposażonym w fizyczny, wysuwany z obudowy rysik, ktoś nagle stwierdził, żeby usunąć wszystkie fizyczne przyciski. Chociaż mogę się mylić, a Samsung chce po prostu przetestować kilka nowych rozwiązań dotyczących ergonomii na swoim najbardziej luksusowym modelu smartfona.

Czy tak rzeczywiście się stanie? Oficjalnie dowiemy się dopiero w okolicach sierpnia. Tak przynajmniej podpowiada dotychczasowy cykl premier koreańskiego producenta, w którym nowe generacje Note'ów prezentowane były w okresie wakacyjnym. Do tego czasu z pewnością czeka nas jeszcze kilka mniej lub bardziej wiarygodnych przecieków na temat tego modelu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst