REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Slider z obracanym aparatem. Tak ma wyglądać Samsung Galaxy A90

Samsung A90 to nadchodzący smartfon, który ma się wyróżniać zupełnie niecodzienną konstrukcją aparatu i ekranem pokrywającym cały front urządzenia.

04.04.2019
14:51
samsung galaxy a90
REKLAMA
REKLAMA

Nowa seria Samsung Galaxy A wygląda niczym poligon testowy nowych pomysłów Samsunga na zagospodarowanie frontu smartfonów. W Galaxy A8s po raz pierwszy zobaczyliśmy otwór w ekranie, następnie modele Galaxy A30 i A50 i najnowszy Galaxy A70 wprowadziły notcha w kształcie łezki, a nadchodzący Galaxy A90 ma mieć zupełnie nową konstrukcję bez notchy i wcięć.

Można się dziwić, że Samsung po latach trzymania się własnej ścieżki stylistycznej zaczął ulegać rynkowym trendom, ale sam producent zapowiedział taki ruch już w listopadzie ubiegłego roku. Podczas pokazu zapowiadającego Samsunga Galaxy Flex zobaczyliśmy też plany na rozwój ekranów, a wśród nich takie pomysły jak Infinity-U, Infinity-V, Infinity-O i w końcu New Infinity.

Samsung Galaxy A90 ze sliderem i obracanym aparatem.

Po premierach Samsunga Galaxy A50 i Galaxy A70, kolejną nowością ma być Galaxy A90. Na razie wszystkie informacje o tym modelu to plotki i przecieki, ale conajmniej dwa źródła potwierdzają, że Samsung Galaxy A90 będzie sliderem z obracanym aparatem. Tylko spójrzcie, jak wygląda nieoficjalna wizualizacja tego pomysłu.

Na froncie urządzenia widać wąskie ramki i nieco grubszą ramkę dolną, ale nie uświadczymy żadnych wcięć ani otworów. Cała górna część smartfona jest wysuwana, na zasadzie podobnej do tej zastosowanej w Oppo Find X.

Niespodzianką jest jednak aparat. Nawet po rozsunięciu konstrukcji nie widzimy przedniego aparatu, bowiem tego elementu… po prostu nie ma. Samsung postawił na obracany moduł głównego aparatu, dzięki czemu w zdjęciach selfie będziemy mieć dokładnie taką samą jakość, jak przy klasycznych ujęciach.

A o jakiej jakości mowa? Według przecieków aparat będzie wyposażony w matrycę o rozdzielczości 48 megapikseli. Rola drugiego obiektywu nie jest znana, ale możliwe, że wzorem serii S10, Samsung postawi na szeroki kąt.

Poza tym Samsung Galaxy A90 będzie naprawdę dużym smartfonem.

samsung galaxy a90 class="wp-image-917040"

Przecieki mówią o przekątnej ekranu wynoszącej aż 6,73 cala, a ekran będzie panelem Super AMOLED z zastosowanym wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Urządzenie ma być napędzane nowym procesorem Snapdragon serii 700 wspieranym przez 6 GB RAM, więc o moc nie powinniśmy się obawiać. Akumulator ma mieć pojemność 3700 mAh.

Czy Samsung faktycznie pokaże tak innowacyjny model?

samsung galaxy a90 class="wp-image-917037"
REKLAMA

Wizualizacja zaprezentowana na filmie wygląda ciekawie, ale jednocześnie budzi wątpliwości. Trzeba pamiętać, że moduł aparatu (a więc cały zespół matrycy i obiektywu) jest dość duży i nie jestem pewien, czy zmieściłby się w niewielkiej, obrotowej pastylce wewnątrz obudowy.

Pamiętajcie, że wideo może się okazać fałszywe, ale znany leaker potwierdził, że właśnie na takiej zasadzie ma działać Samsung Galaxy A90. Pozostaje czekać na premierę!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA