REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Debiutuje Samsung Galaxy A8s bez ramek i bez notcha. Za to z dziurą w ekranie

Samsung pozbędzie się ramek ze swojego nowego smartfona, ale nie zrobi w nim notcha. Samsung Galaxy A8s otrzyma wyświetlacz typu Infinity-O. Poznaliśmy już nawet specyfikację tego telefonu.

10.12.2018
17:29
samsung galaxy a8s infinity-o bez ramek bez notcha smartfon 1
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj rano informowaliśmy o tym, że wyciekły do sieci zdjęcia telefonów Galaxy S10 i Galaxy A8s. I tak jak nowy topowy smartfon Samsunga to na razie enigma, tak koreański producent nie trzyma wyglądu i specyfikacji telefonu z niższej półki w tajemnicy.

Możemy już potwierdzić, że poranna fotografia Galaxy A8s była autentyczna. Samsung umieścił bowiem w sieci stronę internetową z informacjami na temat tego modelu. Dzięki temu wiemy nie tylko, jak to urządzenie wygląda, ale poznaliśmy też listę podzespołów, które się na nie składają.

Galaxy A8s jest smartfonem pozbawionym ramek, w którym nie ma notcha.

Samsung zaprezentował w tym roku prototyp swojego pierwszego smartfona ze zginanym ekranem. Podczas konferencji, na której ujawniony został światu model Samsung Infinity Flex, firma poinformowała też o planach związanych z produkcją klasycznych wyświetlaczy.

Samsung zaprezentował wizualizacje trzech bezramkowych ekranów nazwanych Infinity-U, Infinity-V i Infinity-O. Charakteryzują się one brakiem typowego notcha. Zamiast tego znalazły się w nich wycięcia - o takim kształcie, na jaki wskazuje literka w nazwie.

samsung galaxy a8s infinity-o bez ramek bez notcha smartfon 3 class="wp-image-853439"

Samsung Galaxy A8s jest pierwszym smartfonem tej firmy z ekranem typu Infinity-O.

Oficjalna strona producenta potwierdza, że Galaxy A8s będzie miał jedno okrągłe wycięcie w ekranie na przedni aparat. Zostało ono umieszczone niesymetrycznie, czyli w lewym górnym rogu. W zdjęciu, które omawialiśmy rano, Samsung zastosował ten sam trick, co Apple w przypadku iPhone’a XS, gdzie notch został na domyślnej tapecie podlany czarnym tłem.

Samsung okrągłego wycięcia w ekranie jednak nie ukrywa - wręcz przeciwnie, eksponuje je. I słusznie, bo to wyjątkowy projekt, który wyróżnia Galaxy A8s na tle innych smartfonów z Androidem. Większość producentów poszła na łatwiznę, tworząc telefony z wycięciem a la iPhone i z… paskudnymi płetwami pod wyświetlaczem.

Niestety firmie z Korei nie udało się przygotować smartfona, który miałby zarówno cienkie, jak i symetryczne ramki. Na dole nie ma co prawda powierzchni, na której zmieściłoby się logo producenta, ale i tak dolna ramka jest grubsza od pozostałych - bocznych i górnej. Pozostaje mieć nadzieję, że w produkcyjnej wersji Galaxy S10 będzie to wyglądać inaczej.

samsung galaxy a8s infinity-o bez ramek bez notcha smartfon 2 class="wp-image-853325"

Samsung zdradził też specyfikację Galaxy A8s.

Na stronie firmy umieszczono oprócz zdjęć kilka informacji na temat specyfikacji nowego telefonu. Wyświetlacz będzie miał 6,4-calową przekątną o proporcjach 19,5:9. Sercem urządzenia będzie układ Qualcomm Snapdragon 710, wspierany w zależności od wersji przez 6 GB lub 8 GB RAM.

REKLAMA

W A8s znajdą się trzy obiektywy składające się na główny aparat: 10 Mpix (f/2.4), 24 Mpix (f/1.7) oraz 5 Mpix (pomocniczy, do rozmywania tła). Na froncie znajdzie się natomiast pojedynczy aparat 24 Mpix, który umieszczono we wspomnianym okrągłym wycięciu.

Samsung Galaxy A8s będzie dostępny w kilku wersjach kolorystycznych: srebrnej, czarnej i niebieskiej. Smartfon trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku - aczkolwiek nie wiemy, czy i kiedy trafi do Polski. Pierwsze zamówienia będzie można składać już 21 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA