REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsungowi coś wyciekło. Galaxy S10 i A8s na przedpremierowych zdjęciach

Tak, te rendery, które wyciekły, faktycznie pochodziły od Samsunga. Mamy już pierwsze – nawet całkiem wyraźne – zdjęcia najnowszych telefonów z linii Galaxy. Modele S10 i A8s będą zdecydowanie wyróżniać się wyglądem od konkurencji.

10.12.2018
11:59
samsung galaxy s10 notch
REKLAMA
REKLAMA

Do premiery nowej generacji sztandarowych telefonów Samsunga coraz mniej czasu. Nic więc dziwnego, że pojawia się na ich temat coraz więcej nieoficjalnych informacji – każda informacja na temat jednego z najgorętszych elektronicznych gadżetów przyszłego roku jest na wagę złota.

Dziesiątą odsłonę największego rywala dla iPhone’a widzieliśmy już co prawda na promocyjnych materiałach graficznych, niektórzy jednak mogli poddawać w wątpliwość ich autentyczność. Poniższe zdjęcie testowanego w fabryce prototypu powinno te wątpliwości rozwiać.

Samsung Galaxy S10 Plus z charakterystycznym wycięciem na pierwszym zdjęciu.

Najnowszy telefon Samsunga będzie próbował być oryginalny nieco na siłę. Galaxy S9 oparł się modzie na wylansowane przez iPhone’a X charakterystyczne wcięcia w wyświetlaczach, stawiając na elegancję i prostotę kosztem nieco grubszej ramki wokół ekranu. Galaxy S10 (a przynajmniej Galaxy S10 Plus) wcięcie to będzie zawierać, ale w dość głupiej formie. Choć bez wątpienia atrakcyjnej wizualnie.

Wcięcie w telefonach Apple’a i im podobnych ma pozwolić na zyskanie kilku dodatkowych pikseli wyświetlacza przez „otoczenie” tegoż wcięcia matrycą ekranu. Jego wersja w wykonaniu Samsunga otacza przedni aparat (i zapewne resztę czujników) w sensie dosłownym. Wizualnie wygląda to świetnie, ale skoro i tak „marnujemy” piksele w stającym się nieużytecznym prawym górnym rogu ekranu, to po co właściwie to wcięcie?

Galaxy S10 ma zawierać trzy moduły w głównym aparacie (normalny, szerokokątny, powiększenie). Za jego wydajność ma rzekomo odpowiadać procesor Exynos 9 Octa z 6 GB RAM. Spodziewamy się, że jego AMOLED-owy wyświetlacz pracować będzie w rozdzielczości 1440 x 2960 pikseli. Telefon ma być wyposażony w akumulator o pojemności 3700 mAh.

Podobna estetyka trafi do tańszej linii. Zdjęcie Galaxy A8s potwierdza wcześniejsze plotki.

W najnowszym telefonie z linii A „wysepka” z obiektywem przedniej kamerki została przeniesiona w lewy górny róg wyświetlacza. Kolega Łukasz Kotkowski ze Spider’s Web zwrócił moja uwagę na fakt, jak Samsung ukrywa tę wysepkę domyślną tapetą w telefonie. Gdyby nie poniższe rendery, moglibyśmy tej kamerki wręcz nie zauważyć.

REKLAMA
galaxy a8s galaxy s10 zdjęcia class="wp-image-853016"

Specyfikacja telefonu nie jest znana, ale jeszcze dziś ma odbyć się jego premiera handlowa – choć na razie tylko na chiński rynek. Wtedy dowiemy się, co potrafią jego podzespoły oraz ile właściwie Galaxy A8s będzie kosztował.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA