REKLAMA

Jaki smartfon do 2500 zł wybrać? TOP 5 polecanych modeli

Drogo, ale nie za drogo. A do tego ze wszystkimi bajerami. Tak ma być, gdy zadajemy sobie pytanie: jaki smartfon do 2500 zł wybrać?

05.03.2019 11.02
Jaki smartfon do 2500 zł wybrać? TOP 5 najciekawszych modeli
REKLAMA

2500 zł to pułap, powyżej którego wszelkie zakupy smartfonowe (nie licząc może iPhone’a) usprawiedliwiać można wyłącznie własnym widzimisię, a nie realną potrzebą. Za te pieniądze bez trudu kupimy topowy sprzęt – o ile tylko wstrzymamy się z zakupem kilka miesięcy od premiery.

REKLAMA

W tym segmencie naprawdę można przebierać między kapitalnymi smartfonami. Ale który wybrać?

Jaki smartfon do 2500 zł? OnePlus 6T

Bez dwóch zdań najlepsza propozycja tego zestawienia, jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Za niespełna 2500 zł dostajemy smartfon z prawdopodobnie najlepszą wariacją na temat Androida na rynku, wyposażony w Snapdragona 845, 8 GB RAM-u i 128 GB pamięci na dane.

OnePlusowi nie można też odmówić urody – plecki prezentują się bardzo elegancko, a ekran rozlewa się niemal na cały front, nie licząc drobnego wcięcia w kształcie łezki, skrywającego przedni aparat. Ekran skrywa również optyczny czytnik linii papilarnych, ale prawdę mówiąc… nie jest on przesadnie dobry.

Jaki smartfon do 2500 zł? OnePlus 6T class="wp-image-830222"

Przesadnie dobry nie jest też aparat, któremu sporo brakuje do czołówki. OnePlus 6T nadrabia jednak te niedostatki w każdej innej materii, oferując jedno z najlepszych doświadczeń z użytkowania, jakie można znaleźć w świecie Androida.

No i jeśli 2500 zł to za dużo, zawsze można zdecydować się na tańszego o niemal 500 zł OnePlusa 6. Niewiele przy tym tracąc.

Jaki smartfon do 2500 zł? Samsung Galaxy S9/S9 Plus

O ile w polskich sklepach nie kupimy ubiegłorocznego Galaxy S za te pieniądze (jeszcze), o tyle na Amazon.de bez trudu nabędziemy małego Galaxy S9 za nieco ponad 2000 zł i Galaxy S9 Plus za niespełna 2500 zł.

Tych smartfonów nikomu nie trzeba przedstawiać. Piękne obudowy, najlepsze wyświetlacze na rynku, rewelacyjne aparaty, głośniki stereo, renomowana marka – Galaxy S9 znają wszyscy, nawet jeśli nieprzesadnie interesują się technologią.

Jaki smartfon do 2500 zł? Samsung Galaxy S9/S9 Plus class="wp-image-688528"

Decydując się między mniejszym i większym wariantem trzeba wybrać, na czym bardziej nam zależy: na fotografii czy na czasie pracy. Galaxy S9 Plus wyposażono w dodatkowy teleobiektyw, który poszerza jego możliwości fotograficzne. Mały Galaxy S9 ma zaś tylko jeden przetwornik, ale za to oferuje znacznie lepszy czas pracy z dala od gniazdka.

Niezależnie od wybranego wariantu, pewnym można być jednego: kupujemy doskonały smartfon, który posłuży nam przez lata.

Jaki smartfon do 2500 zł? Huawei P20 Pro

Ponownie, w polskich sklepach cena jeszcze odrobinę przekracza 2500 zł, ale na Amazon.de już można zapolować na topowego Huaweia.

Według wielu osób, także z naszej redakcji, P20 Pro jest lepszym wyborem od Galaxy S9 Plus. Ma porównywalnie dobry aparat, ale robi zdjęcia w znacznie wyższej – bo aż czterdziestomegapikselowej – rozdzielczości.

Jaki smartfon do 2500 zł? Huawei P20 Pro class="wp-image-815681"

Ekran OLED nie jest zakrzywiony, jak w Samsungach, co radykalnie poprawia ergonomię. Huawei P20 Pro ma też nieco lepszą specyfikację techniczną od Galaxy S9 Plus, oferując w niższej cenie 128, a nie 64 GB pamięci na dane.

Co prawda za chwilę zadebiutuje następca P20 Pro, ale – podobnie jak w przypadku Samsunga – ubiegłoroczny model różni się od nowego w tak nieznacznym stopniu, że nie ma żadnego powodu, by czuć się źle kupując poprzednika. Zwłaszcza że można to zrobić za bardzo rozsądne pieniądze.

Jaki smartfon do 2500 zł? Razer Phone 2

Propozycja z gatunku nieoczywistych, ale skoro „smartfon dla graczy” potaniał do pułapu 2500 zł, to nie sposób o nim nie wspomnieć. Tym bardziej, że właśnie otrzymał też aktualizację do najnowszej wersji Androida 9.0 Pie.

Razer Phone 2 nie jest urządzeniem dla wszystkich. Nie jest lekki i smukły. Nie ma ekranu rozciągającego się na cały front. Nie ma świetnego aparatu.

Jaki smartfon do 2500 zł? Razer Phone 2 class="wp-image-824999"

Jest za to inny niż wszystkie smartfony. Począwszy od podświetlanego logo na szklanych pleckach, poprzez prawdopodobnie najlepsze na rynku głośniki stereo, aż po kombinację znakomitej specyfikacji (Snapdragon 845 + 8 GB RAM-u) i ekranu o wysokiej częstotliwości odświeżania (120 Hz), które gwarantują najbardziej płynną obsługę Androida spośród wszystkich smartfonów.

Razer Phone 2 nie jest dla wszystkich. Został zaprojektowany od początku do końca dla graczy i osób lubujących się w mobilnej rozrywce. I za te pieniądze trudno wskazać drugi smartfon, który wywiązywałby się z tego zadania równie dobrze.

Jaki smartfon do 2500 zł? iPhone 7 Plus

Długo się wahałem, czy w ogóle umieszczać iPhone’a w tym zestawieniu. O ile mały iPhone 7 w cenie do 2000 zł zdaje się być rozsądnym wyborem, tak iPhone 7 Plus, mający zaledwie 32 GB pamięci na dane, za 2500 zł? Na tle innych smartfonów w tym zestawieniu wypada – delikatnie mówiąc – blado.

Jeśli ktoś jednak za wszelką cenę chce kupić iPhone’a, a ma do wydania tylko 2500 zł, to w zasadzie jedyna sensowna opcja.

Jaki smartfon do 2500 zł? iPhone 7 Plus class="wp-image-542599"

iPhone 7 Plus nadal oferuje super-płynną pracę, świetny aparat, głośniki stereo i odporność na pył i wodę. Jednak choć jest praktycznie największym smartfonem z tego zestawienia, oferuje… najmniejszy ekran o najniższej rozdzielczości (5,5” Full HD).

O ile jednak na tle konkurencji z Androidem iPhone 7 Plus wypada mizernie, tak dla kogoś, kto siedzi mocno w ekosystemie Apple’a, jest najrozsądniejszą opcją spośród smartfonów poprzedniej generacji. Jeśli nie chcemy wydawać fortuny na nowoczesnego iPhone’a X czy XS, to właśnie „siódemka” będzie najlepszym wyborem.

Warto tylko zapolować na jakąś promocję, żeby do 2500 zł dorwać przynajmniej wariant 128 GB. 32 GB pamięci na dane w smartfonie w 2019 r. to co najmniej o połowę za mało.

Jaki smartfon do 2500 zł wybrać?

Jaki smartfon do 2500 zł wybrać? class="wp-image-688564"
REKLAMA

Osobiście postawiłbym na małego Samsunga Galaxy S9. Oferuje znakomity aparat i płynną pracę w pięknej, poręcznej obudowie ze ślicznym ekranem 5,8”. Do tego jest najtańszym smartfonem z tego zestawienia, a jako że swoją premierę miał już Galaxy S10, pewnie wkrótce będziemy mogli kupić poprzednika za mniej niż 2000 zł.

Każdy ze smartfonów w tym zestawieniu to świetny wybór. Ale gdybym miał wskazać ten najlepszy i najbardziej rozsądny, padłoby właśnie na Samsunga Galaxy S9.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA