REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Messenger nauczył się obsługi wątków. Teraz odpowiesz na konkretną wiadomość

Messenger sapiąc ciężko, dogania swojego zielonego brata. W komunikatorze wreszcie będzie można odpowiadać bezpośrednio na wypowiedzi innych. 

20.03.2019
20:28
Facebook Messenger
REKLAMA

Nie zgubicie się już w skomplikowanych zawiłościach konwersacji swoich znajomych. Jak informuje Venture Beat, w Messengerze wreszcie można (będzie) odpowiadać na konkretne wypowiedzi znajomych.

REKLAMA

Odpowiadanie bezpośrednio na wypowiedź w Messengerze

Jeśli macie wśród znajomych osoby, które są w stanie w ciągu 10 minut zmienić temat dyskusji średnio 25 razy, śmiało przechodząc od snucia wspólnych planów na wieczór, przez komentowanie najnowszego trailera Stranger Things po informowanie wszystkich, że właśnie wyszedł nowy Kindle, to ta opcja może wam się przydać. Messenger pozwala bezpośrednio odpowiadać na konkretne wypowiedzi naszych interlokutorów.

To zaskakująco przydatne i praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się głównie w chaosie rozmów grupowych. Jeśli w konwersacji bierze udział kilka osób, a wątki i tematy się zmieniają, nie możemy oczekiwać, że ktokolwiek będzie wiedział, o co nam chodzi, gdy trzy godziny po zadaniu pytania, o której idziemy na obiad, napiszemy 15:30. Co innego, jeśli przywołamy bezpośrednio ich pytanie za pomocą opcji odpowiedzi. To od razu wyjaśni im kontekst naszej wypowiedzi.

Żeby skorzystać z tego rozwiązania, trzeba dłużej przytrzymać konkretną wypowiedź i wybrać opcję odpowiedzi. Facebook zdecydował, że lepiej będzie nie zagnieżdżać jednych wypowiedzi w drugich i robić z nich osobnych wątków, więc nasza odpowiedź pokaże się po prostu jako kolejna odpowiedź w konwersacji. Wyróżniać ją będzie umieszczony bezpośrednio nad nią napisany mniejszymi literami nieco wyblakły tekst z cytatem, do którego się odnosimy.

Druga młodość komunikatora od Facebooka

REKLAMA

Zaskakujące jest głównie to, że opcja tak pojawia się tak późno. Po pierwsze od dawna mogą z niej bowiem korzystać użytkownicy innego komunikatora Facebooka — WhatsAppa. Po drugie idea reagowania bezpośrednio na czyjeś wypowiedzi pojawiła się już jakiś czas temu, choć w okrojonej postaci kolorowych emoji.

To kolejna dobra zmiana, która zawitała ostatnimi czasy do Messengera. Wreszcie pojawiają się naprawdę przydatne i wyczekiwane przez użytkowników funkcje, takie jak możliwość kasowania wiadomości czy uruchamiania trybu ciemnego. Jak tak dalej pójdzie, będziemy mieć do swojej dyspozycji całkiem dobry komunikator.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA