REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy czytnik Kindle. Podstawowy model jest tani i ma teraz podświetlenie ekranu

Kindle Paperwhite ma wreszcie realną konkurencję. Jest nią nowa wersja podstawowego modelu Kindle z 2019 r. Podstawowy czytnik e-booków marki Amazon otrzymał podświetlenie ekranu.

20.03.2019
16:49
kindle 10 2019 czytnik e-booków amazon cena
REKLAMA
REKLAMA

Kindle Paperwhite od lat był niedościgniony jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości w swojej kategorii. Już lata temu Amazon wprowadził w tej linii podświetlenie ekranu, które działa na zupełnie innej zasadzie niż w ekranach typu LCD i OLED. Z tego powodu nie powoduje zmęczenia wzroku i to nawet po bardzo długim czasie spędzonych z cyfrową wersją książki.

Oprócz droższych modeli w ofercie firmy Amazon zawsze dostępny był jednak jeszcze tańszy wariant. Przeznaczony był dla osób, które nie chciały wydawać równowartości ok. 500 zł lub więcej na urządzenie do czytania e-booków. Podstawowy czytnik z rodziny Kindle cechował się jednak ogromną niedogodnością - był pozbawiony podświetlenia e-papierowego wyświetlacza.

 class="wp-image-907920"

Kindle z 2019 roku rozwiązuje ten problem i dodaje podświetlenie.

Amazon wprowadził właśnie do oferty nowy czytnik - podobnie jak w przypadku wielu poprzednich modeli, bez większych fanfar. Podstawowy model Kindle 10. generacji na 2019 r. dostał podświetlenie, ale utrzymał mimo to cenę sporo poniżej 100 dol. w Stanach Zjednoczonych. Wynosi ona dokładnie 89,99 dol.

Klienci z naszego kraju mogą zamówić to urządzenie ze sklepu Amazon.de. U naszych zachodnich sąsiadów wycenione zostało na 79,99 euro w wersji z reklamami. Kindle (2019) w wariancie bez reklam kosztuje natomiast niewiele więcej - 89,99 euro.

W naszym przypadku niestety, jak się okazało, pomimo ostatnich zawirowań, Amazon nadal nie pozwala na zamówienie do Polski urządzeń w wersji z reklamami - a przynajmniej nie tych najnowszych przed premierą. Na szczęście różnica to tylko 10 euro.

kindle 10 2019 czytnik e-booków amazon cena class="wp-image-907812"

Kindle 10. generacji bez reklam kosztuje po przeliczeniu podatku VAT na Polski 93,01 euro czyli ok. 400 zł.

Kindle Paperwhite nie jest tym samym już najbardziej opłacalnym zakupem. Za czytnik z wyższej półki jakościowej, którego największą przewagą nie jest teraz podświetlenie, a wodoodporność, trzeba zapłacić 119,99 euro w wersji z reklamami lub 139,99 euro za wersję bez reklam.

REKLAMA

Kindle 10. generacji nie ustępuje mu jednak pod wieloma względami. Nowy model dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej. Ma nieco bardziej opływową obudowę względem poprzednika, a zagęszczenie pikseli na 6-calowym ekranie wynosi 167 ppi. Dla porównania w modelu Kindle Paperwhite ten parametr wynosi 300 ppi.

Jeśli ktoś szukał czytnika e-booków, to teraz jest świetny moment na zakup. Amazon obecnie prowadzi przedsprzedaż Kindle (2019) i można już zamawiać ten model do Polski ze sklepu Amazon.de. Urządzenie lada moment trafi zresztą już do pierwszych klientów - wysyłka realizowana będzie 10 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA