REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Nowy czytnik Kindle. Podstawowy model jest tani i ma teraz podświetlenie ekranu

Kindle Paperwhite ma wreszcie realną konkurencję. Jest nią nowa wersja podstawowego modelu Kindle z 2019 r. Podstawowy czytnik e-booków marki Amazon otrzymał podświetlenie ekranu.

kindle 10 2019 czytnik e-booków amazon cena
REKLAMA
492 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Kindle Paperwhite od lat był niedościgniony jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości w swojej kategorii. Już lata temu Amazon wprowadził w tej linii podświetlenie ekranu, które działa na zupełnie innej zasadzie niż w ekranach typu LCD i OLED. Z tego powodu nie powoduje zmęczenia wzroku i to nawet po bardzo długim czasie spędzonych z cyfrową wersją książki.

Oprócz droższych modeli w ofercie firmy Amazon zawsze dostępny był jednak jeszcze tańszy wariant. Przeznaczony był dla osób, które nie chciały wydawać równowartości ok. 500 zł lub więcej na urządzenie do czytania e-booków. Podstawowy czytnik z rodziny Kindle cechował się jednak ogromną niedogodnością - był pozbawiony podświetlenia e-papierowego wyświetlacza.

Kindle z 2019 roku rozwiązuje ten problem i dodaje podświetlenie.

Amazon wprowadził właśnie do oferty nowy czytnik - podobnie jak w przypadku wielu poprzednich modeli, bez większych fanfar. Podstawowy model Kindle 10. generacji na 2019 r. dostał podświetlenie, ale utrzymał mimo to cenę sporo poniżej 100 dol. w Stanach Zjednoczonych. Wynosi ona dokładnie 89,99 dol.

Klienci z naszego kraju mogą zamówić to urządzenie ze sklepu Amazon.de. U naszych zachodnich sąsiadów wycenione zostało na 79,99 euro w wersji z reklamami. Kindle (2019) w wariancie bez reklam kosztuje natomiast niewiele więcej - 89,99 euro.

W naszym przypadku niestety, jak się okazało, pomimo ostatnich zawirowań, Amazon nadal nie pozwala na zamówienie do Polski urządzeń w wersji z reklamami - a przynajmniej nie tych najnowszych przed premierą. Na szczęście różnica to tylko 10 euro.

kindle 10 2019 czytnik e-booków amazon cena

Kindle 10. generacji bez reklam kosztuje po przeliczeniu podatku VAT na Polski 93,01 euro czyli ok. 400 zł.

Kindle Paperwhite nie jest tym samym już najbardziej opłacalnym zakupem. Za czytnik z wyższej półki jakościowej, którego największą przewagą nie jest teraz podświetlenie, a wodoodporność, trzeba zapłacić 119,99 euro w wersji z reklamami lub 139,99 euro za wersję bez reklam.

REKLAMA

Kindle 10. generacji nie ustępuje mu jednak pod wieloma względami. Nowy model dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej. Ma nieco bardziej opływową obudowę względem poprzednika, a zagęszczenie pikseli na 6-calowym ekranie wynosi 167 ppi. Dla porównania w modelu Kindle Paperwhite ten parametr wynosi 300 ppi.

Jeśli ktoś szukał czytnika e-booków, to teraz jest świetny moment na zakup. Amazon obecnie prowadzi przedsprzedaż Kindle (2019) i można już zamawiać ten model do Polski ze sklepu Amazon.de. Urządzenie lada moment trafi zresztą już do pierwszych klientów - wysyłka realizowana będzie 10 kwietnia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA